Hatvan környékén a mai napig élnek olyanok, akik vezetékes víz hiányában zacskóban kapják az ivóvizet. Még azután is, hogy a város 2014-ben vízvezeték-fejlesztésbe kezdett, mert amikor 2013-ban erről határoztak, Kisgombos egyes részei kimaradtak a fejlesztésből.
Nem úgy a kisteleki városrész, ahol a vízvezetéket úgy építették ki, hogy az egymáshoz közeli nyolc ingatlan érintése után a vezeték egy nagy kanyarral egy távoli, magában álló majort, a Kádár-tanyát is érintse.
A határozat meghozatalakor még Szabó Zsolt volt Hatvan polgármestere, aki 2014 óta már államtitkárként dolgozott, 2015-ben pedig megvásárolta a már vezetékes vízzel ellátott tanyát a korábbi tulajdonosától. Ez az a tanya, ami mellet még EU-s támogatásból tanösvénnyé fejlesztették a cukorgyár egykori ülepítőtavát, hogy aztán ne nyissák meg a nagyközönség előtt. (Via Index)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.