Donald Trump keményen beleállt saját, semmilyen bizonyítékkal alá nem támasztott elméletébe arról, hogy
tényleg elcsalták a november 8-i választást,
de a wisconsini, michigani és pennsylvaniai szavazatokat újraszámolni akaró Clinton-kampány vélelmezésével szemben nem Clinton,
hanem ő, a választás nyertese volt a csalás áldozata.
Az önmagában is vicces elmélet szerint a választásokat megnyerő Trump azért lett csalás áldozata, mert a választások végkimenete szempontjából lényegtelen össz-szavazatszámban alulmaradt vesztes riválisával szemben. Mármint a számlálás adatai szerint, mert Trump szerint valójában ebben a kategóriában is ő nyert volna, ha nem csalnak el több millió szavazatot a demokraták.
Azt, hogy mire gondol, sajnos nem tudjuk. Nem fejtette ki. Nem mutatott bizonyítékot, de még csak nem is utalt semmilyen konkrét gyanúra. Hétfő éjszakai twitteres kirohanásában pedig megfordította a bizonyítás terhét, követőit retweetelve* a teljesen értelmetlen vádaskodásáról beszámoló CNN-en kérte számon, hogy
a hírtelevízió bizonyítsa be, hogy nem történt csalás.
Még egy tizenhat éves sráctól is idézett a harcában:
Majd ezzel a sarkos véleménnyel zárta rohamát:
Trump arra vár bizonyítékot, hogy valami nem történt meg. Ez klasszikus érvelési hiba, a bizonyítási kényszer áthárítása - Trump beszél csalásról, így nem annak kéne bizonyítania ennek ellenkezőjét, aki kételkedik Trump bizonyítatlan állításának helyességében. A jogban ráadásul mindig azon van a bizonyítás terhe, aki vádol. Persze Donald Trump már bizonyította, hogy egészen sajátosan értelmezi a jogot. Az üzleti összeférhetetlenségét firtató kérdésekre a New York Times szerkesztőségével folytatott beszélgetésben kifejtette, hogy a vonatkozó jogszabályok szerint "az elnöknek nem lehet összeférhetetlensége", vagyis a jog mellette áll, mert ő az elnök, vagyis nem lehet összeférhetetlensége.
*Pontosítás 8:40: Donald Trump éjszakai twittergörcsében most alapvetően rajongói tweetjeit retweetelgette, ez nem volt egyértelmű az eredeti cikkben.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.