Ilyen volt a tüntetés a 444 Facebook-élőjén:
Szombat délután a Szabadság téren folytatódott a hetek óta tartó tüntetéssorozat.
Ahogy az Facebook élőnkből is látszott, az esemény kicsit más, mint a megszokott tüntetések: nagyobb részben zenés szabadidős program, kisebb részben politikai beszédek. Tudósítóink szerint több ezren mentek ki a Szabadság térre.
A legnagyobb várakozás Gulyás Márton és Varga Gergő beszédét előzte meg. Varga szerint megtört a habonyi átok, Gulyás a színpadra szólította a kormányzati lejáratómédiát, de senki sem jelent meg. Gulyás aztán válsztási mozgalmat hirdetett a rendszer megreformálásáért - erről itt írunk külön.
A szervezők azt mondták, azért választották a zenés formát, mert a kormány folyamatosan kijátssza egymás ellen a társadalom különböző részeit, ők pedig ezzel éppen az összetartozást akarják kifejezni.
A tüntetés elején lejátszották Orbán Viktor sokszor idézett 2007-es beszédét, amiben Magyarországot még egyértelműen a nyugat mellé helyezte, és azt mondta, nem akarunk a Gazprom legvidámabb barakkja lenni.
Szabó Simon filmrendező elmondta, "senki sem hallgathatat el minket".
"Vannak, akik azt hiszik, majd megunják, pár nap alatt hazamennek, azt csókolom. Csókolom, ez nem így lesz!"
Aztán előadta a Brian élete híres "mit adtak nekünk a rómaiak"-jelenetének brüsszelesített remixét.
Antoni Rita, a Nőkért Egyesület elnöke, aki önmagát idegesítő nőként és nemzetvesztő szingliként mutatta be, arról beszélt, igazi rendszerváltásra van szükség, ezúttal a nők valódi részvételével. Harcias feminista beszéde, aminek Orbán Viktor "nőügyekkel nem foglalkozom"-megjegyzése volt az apropója, nagy tapsot kapott.
Volt több DJ-szett és élő fellépés, a Ligetvédő G-ras aktuálpolitikai Dr.Dre-átiratának volt a legnagyobb sikere.
A tiltakozás és a buli szerdán kapcsolódott össze, amikor a Hősök terén tartott tüntetés, és a városban tartott vonulás után az Oktogonon technóba torkollott a kormányellenes skandálás.
A tiltakozás két hete kezdődött, miután kiderült, a kormány célzott jogszabállyal akarja ellehetetleníteni a CEU magyarországi működését. A tiltakozás a törvénymódosítás elfogadása után is folytatódott, sőt, tovább erősödött, a következő vasárnap már hetvenezren voltak, és a harmadik, civiltörvény-ügyi tiltakozásra is több tízezren mentek el.
Időközben pedig a tüntetések általános rendszerkritikai tiltakozássá alakultak át, amik a konkrét törvények mellett szólnak szabadságjogokról, korrupcióról, az orosz befolyás növekedéséről és a kormánypropagandáról is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.