„Merész és gyakran szokatlan megoldásaink miatt mi, és különösen Orbán Viktor miniszterelnök, folyamatos támadások alatt álltunk.”
„Mindig úgy véltük, hogy a konfliktusok kezelésének sokkal jobb módszere a tárgyalás, mint az egyoldalú nyilatkozattétel, a kettős mérce alkalmazása, az alaptalan híresztelések terjesztése vagy az ellenzéki bírálatok kritikátlan elfogadása.”
„Szeretnénk megerősíteni, hogy pártunk és miniszterelnökünk elkötelezett európai.”
„A javítás szándékával bíráljuk az európai intézmények egyes intézkedéseit. Azért tesszük, hogy túléljük a csapásokat. Nagyon messze állunk azoknak a táborától, akik Európa elpusztításán dolgoznak.”
„A Római Nyilatkozat szellemében kívánunk részt venni az élénk vitában és Európa újragondolásában, ahogyan azt Macron elnökjelölt javasolja az unió egyik jelentős alapító államának képviseletében.”
Magyarország és kormánya az utóbbi időben mindig tiszteletben tartotta a közösségi szabályokat: „A klub tagjai vagyunk, elfogadtuk a tagsággal járó kedvezményeket és terheket.”
A lap szerint a levélben a Fidesz védi a nemzeti konzultációt, a civiltörvényt és a CEU-ellenes felsőoktatási törvénymódosítást is. Utóbbival kapcsolatban emlékeztetnek arra, hogy „a magyar ellenzék és az európai sajtó kórusban szajkózta”, hogy bezárták „az ellenzék utolsó megmaradt hangját”, a Klubrádiót, ehhez képest a rádió szerintük sosem állt le, az ma is az „élénk és versenyképes média része Magyarországon”. A levél legkeményebb állítása:
A magyarok a leginkább EU-pártiak az Unióban, és ez nagyrészt az Európai Unióról indított nyílt és őszinte nemzeti konzultációk következménye.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.