Még 12 millió forintot szeretnénk összegyűjteni az év végéig. Köszönjük, hogy összedobjátok. Akkor nem tartozunk majd senkinek, csak köszönettel - nektek.
Kezdetben voltak a húsevéstől tartózkodó vegetariánusok, akiket a sorban a mozgalom elvi alapjait sokkal elvhűbben követő, az állatok kizsákmányolását mindenben visszautasító, így még a tejtől vagy a gyapjú ruházattól is ódzkodó vegánok követtek.
Közben még a szimpla vegetariánusoknak is megvetéssel kellett szembesülniük, ha néha-néha, sátoros ünnepek alkalmából netán húst fogyasztottak volna. Ez sarkalta cselekvésre Brian Katemant. Bár ő maga is teljes mértékben egyetért a radikálisabb veganizmus elveivel is, mert maga is úgy gondolja, hogy a nagyipari állattartás embertelen, egyben nagyban hozzájárul az ember okozta klímaváltozáshoz is, megérti azokat is, akik nem képesek teljes mértékben feladni a húsevést. Ezért megalapította a reduktariánus mozgalmat, amelynek célja nem a húsevés és az állati eredetű termékek teljes feladása, hanem ezek fogyasztásának jelentős mérséklése.
A magát pragmatikusként jellemző Katemant saját élménye indította a mozgalomalapításra. Egyetemistaként döntött úgy, hogy vegetariánus lesz, de egy hálaadásnapi vacsorán beleevett a pulykába, ami miatt a nővére cikizni kezdte. Ő akkor azzal védekezett, hogy nem tökéletességre törekszik, csak próbál jót tenni a világnak. "Utilitarista vagyok" - mondta, vagyis jobban érdekli a dolgok kimenete magánál a folyamatnál. Nem azért nem fogyaszt húst, hogy azért valami kitüntetést vagy megbecsülést kapjon, hanem mert "jelentős hatást szeretne elérni". Szerinte ha mindenki csak mérsékelné a húsfogyasztást, már annak hatalmas hatása lenne a környezetre.
Kateman szerint a neohippik és magokból álló reggelieikről készített instafotóik elszaporodása óta a veganizmus divatjelenséggé vált, már nem szimplán a jószándék vezérli a mozgalmat. Ennek ellenére úgy véli, hogy a vegetariánusok és a vegánok része alapvetően csodálatos ember, aki megérti az ő pragmatizmusát, csak egy hangos kisebbség idegesíti. De azért mozgalmat indított, ami büszkén hirdeti, hogy a húsnélküli étkezés eredmény, de az időnkénti húsevés önmagában még nem bukás. A Guardian szerint lényegében úgy gondolja, hogy nem bukhatsz meg amiatt, hogy jobb akarsz lenni, és nem vagy képmutató, ha minden tőled telhetőt meg is teszel ezért.