Lemmy után neveztek el egy jura kori óriáskrokodilt

TUDOMÁNY
2017 augusztus 09., 17:20

Lemmyről, a Motörhead néhai énekeséről nevezték el a londoni Természettudományi Múzeum hatalmas, jura kori krokodilfosszíliáját brit kutatók.

Az 5,8 méteres őshüllőnek a Lemmysuchus nevet adta az Edinburgi Egyetem kutatócsapata, miután rájöttek, hogy egy külön fajt képvisel.

A krokodil több mint 145 millió évvel ezelőtt élt Nagy-Britannia tengerpartjain. Koponyája több mint egyméteres volt, hosszú, tompa fogaival kiválóan törte össze a csontokat és a teknősök páncéljait. 

Az ötlet, hogy Lemmyről nevezzék el az állatot, Lorna Steeltől, a Természettudományi Múzeum kurátorától számolt be aki egyébként nagy Motörhead-rajongó.

„Bár Lemmy 2015 végén meghalt, biztosan emelte volna poharát Lemmysuchusra, a Földön valaha élt egyik legkegyetlenebb vízi élőlényre. Mint régi Motörhead-rajongó, nagyon örülök, hogy lehetőségem volt ilyen módon halhatatlanná tenni a rocksztárt.”

Lemmy Kilmister, a rockzene kultikus alakja rákban hunyt el 2015-ben. Az 1975-ben alapított Motörhead több tucatnyi slágert alkotott, negyven éven át turnéztak az egész világon. Nekrológunk itt olvasható

Azt, hogy nem megfelelően van osztályozva a krokodilfosszília, Michaela Johnson, az Edinburghi Egyetem paleontológusa vette észre, miután új vizsgálatot végzett el a maradványokon, amelyeket 1909-ben ástak ki Peterborough közelében. Mint mondta, az anatómiai összehasonlításokból kiderült, hogy a korábbi leletek nem ugyanattól a fajtól, hanem a Lemmysuchus rokonaitól származtak, így a Természettudományi Múzeumban lévő fosszília egy különálló faj. (MTI, BBC)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.