Gordon Ramsay szerint a kokainozás az éttermi világ mocskos kis titka

gasztronómia
2017 október 10., 08:08

A világ egyik legismertebb séfje szerint nagyon elterjedt jelenségről van szó, mindenféle szokatlan leágazással: fordult elő például, hogy egyszer egy jótékonysági vacsorán azt kérték tőle, hogy kokainnal szórjon meg egy szuflét. 

Amikor kiért a desszert, odament hozzá egy pár, és azt mondták, mindenki nagyon örül az asztalnál, hogy ő itt van, de nem tudna esetleg egy újfajta szuflét készíteni, ezúttal kokainnal felszórva? Elmondása szerint elnevette magát, de nem volt hajlandó belemenni a dologba. Megszórta cukorral a szuflé tetejét, majd karamellizálta, hogy ne lehessen megállapítani, mi van ott pontosan, aztán köszönés nélkül lelépett a hátsóajtón. 

Elmondta azt is, hogy egyszer megvizsgáltatta kokainnyomok után kutatva a világon szerteszét található 31 éttermének mosdóit, és egy kivételével mindenhol találtak kokainozásra utaló jeleket. Szerinte ez az iparág mocskos kis titka. 

Ezek a sztorik egy friss interjúból származnak, melyek Ramsay új dokumentumfilmjét, a Gordon Ramsay on Cocaine-t harangozzák be, ami, ahogy sejteni lehet, a vendéglátás és a kábítószer viszonyát vizsgálja majd. Elmondása szerint az egész ötlet tavaly decemberben fogalmazódott meg benne, amikor egy karácsonyi vacsorán az egyik vendég egy tányérral ment a mosdóba, hogy arról szívhassa fel a kokaint, majd kiérve megkérte a pincért, hogy cserélje ki a tányérát egy tisztára. 

Az 50 éves Ramsaynek több személyes kötődése is van a kábítószerekhez, egyik vezető séfje, David Dempsey kokainfogyasztás után halt meg 2003-ban, míg testvére régóta heroinfüggő, jelenleg éppen Portugáliában tűnt el már lassan fél éve. 

A kokain és a csúcsgasztronómia egymásra találása persze egyáltalán nem újkeletű jelenség, München legmenőbb éttermét például 1993-ban zárták be egy időre, miután sztárséfjük, Eckart Witzigmann 150 gramm kokain birtoklásával bukott le. (Guardian)

Kiemelt videóink

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.