Másodfokon is elveszítette a Swimming World című szaklapban róla cikket közlő Casey Barrett ellen Amerikában indított sajtóperét az éppen a rövidpályás úszó EB-n brillírozó Hosszú Katinka.
A kanadai szerző 2015. májusában publikálta a
Lehet-e gyanakodni, hogy Hosszú Katinka teljesítményére rásegítenek?
című cikkét, amiben nyíltan és állításszerűen nem vádolta ugyan meg doppingolással a magyar úszónőt, de végig azt érzékeltette, hogy Hosszú elképesztő eredményei gyanúsak. Barrett főleg azokra az elemzésekre utalt, hogy Hosszú a karrierje közepén-végén, 24 és 27 éves kora között, több világversennyel a háta mögött mutatott be olyan váratlan, ugrásszerű kategóriajavulást az időeredményeiben, amilyent rajta kívül soha senki.
Az arizonai bíróság szerint Barrett cikke a szabad véleménynyilvánítás kategóriájába esik.
Amikor 2016-ben Hosszú első fokon elbukta a sajtópert, egy közleményben azt írta, hogy
"Bár csalódott vagyok, hogy a bíróság így határozott, azt továbbra is állítom, hogy a riói olimpiai játékokon elért eredményeimet szabályos körülmények között értem el. Mr. Barrett és a Swimming World Magazin által tett kijelentések nem igazak"
(via 24.hu)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.