2014-ben történt, hogy férfinak öltözött egy szaúdi nő, hogy megnézhessen egy focimeccset, de lebuktott és letartóztatták. Ekkoriban voltak kénytelenek módosítani a törvényeket is, mert az Ázsiai Bajnokok Ligája meccsekre érkező ausztrál vendégszurkolók között nők is voltak, és engedélyezni kellett, hogy ők bemehessek a stadionban. Ezt szaúdi nők esetében csak idén engedélyezték, de nem úgy, hogy bárhova ülhetnek, hanem három stadionban (a rijádiban, a dammamiban és a dzseddaiban) családi páholyokat alakítottak ki.
Arról az országról beszélünk, ahol jogosítványt is csak idén kaphattak először nők, egyelőre minimális számban. De a követelések között továbbra is szerepel, hogy a nők végre ne csak egy férfi rokonuk kíséretében mehessenek utcára. Tavaly egy 14 éves fiút még letartóztattak azért, mert macarenát táncolt az utcán, de idén például 35 év után újra kinyitottak a mozik.
Az is áttörés, hogy vallási vezetők már elképzelhetőnek tartják, hogy nem legyen kötelező teljes testet elfedő köpenyt hordaniuk a nőknek Szaúd-Arábiában. Ha az abaja nem is lesz kötelező, azért továbbra is visszafogottan kell öltözniük.
Ezért nagy dolog, hogy a világbajnokságon már ott vannak a szaúdi nők. Vannak, akik teljesen eltakarják magukat:
De másoknak már belefér, hogy az arcukra fessenek:
A lelátón.
De azért ez még továbbra is a férfiak szórakozása:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.