Az OECD adatai szerint a magyar munkavállalók nemzetközi összehasonlításban is keveset kapnak egy óra elvégzett munka után - írja a szervezet elemzését szemléző Menedzsment Fórum.
2017-ben egy magyar munkás átlagosan 1740 órát dolgozott. Ez a nemzetközi színtéren a középmezőnyhöz elég: a térségben ennél többet dolgoznak a csehek (1776), és a lengyelek (1895) is, de kevesebbet a szlovákok (1714) és az osztrákok (1613) is.
A gond azzal van, hogy óránkénti bérezésben viszont nagyon elmaradunk nem csak a térségbeli versenytársaktól, de a tagállamoktól általában.
A magyar átlagkereset 2017-ben évi 22 576 dollár, azaz bruttó 6,2 millió forint volt, és ez bár 8 százalékkal több mint egy évvel korábban, még így is kevés.
Az következik belőle, hogy óránként 13 dollárért (bruttó 3600 forintért) dolgozunk átlagosan, aminél mindössze három OECD-országban ér kevesebbet egy óra munka: a görögöknél és a letteknél egy hajszállal (12,9) és a mexikóiaknál (6,8).
Az átlagos éves kereset - dollárban - csak Mexikóban alacsonyabb mint nálunk. Magyarul ezt mondhatjuk úgy is, hogy Magyarországon nagyon alacsonyak a fizetések, és nem csak azért, mert alacsonyak a munkatermelékenységi mutatók is.
A környező országokban mindenhol többet ér egy órányi munka: Szlovákiában 14,2, Lengyelország 14,3, Csehországban 14,3, Ausztriában 31 dollárt. (mfor.hu)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.