Egyelőre az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem vonja meg Borkai Zsolt olimpiai életjáradékát - írta csütörtök este az Index.
A szex- és korrupciós botrányba keveredett győri polgármester 1988-ban lólengésben szerzett olimpiai aranyérmet. 2010 és 2017 közt volt a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke volt.
Borkai a Magyar Torna Szövetség visszahívta az Olimpiai Bizottságból, így annak már nem tagja. Ugyanakkor mint olimpiai bajnok, Borkai a törvény betűje szerint továbbra is jogosult olimpiai életjáradékra.
A Fideszből múlt héten távozott városvezető havonta 324 ezer forintot kap ezen a címen. Az életjáradékról szóló minden kérdésben azonban nem a MOB, hanem a sporttörvény felett őrködő EMMI az illetékes.
Az Index megkérdezte a minisztériumot, egész pontosan Szabó Tünde sportért felelős államtitkárt arról, hogy mi az álláspontja az ügyben, és van-e mérlegelési lehetősége a tárcának ilyen esetekben.
A minisztérium annyit válaszolt, ami a 2004-es sporttörvényben szerepel.
Az EMMI nem állította válaszában, hogy nincs jogalapja megvonni az életjáradékot, de végeredményben elismerték, hogy amíg csak feljelentés van érvényben Borkai ellen, addig jár neki a havi apanázs.
Borkai az önkormányzati választási kampány egyik főszereplője lett, miután „Az ördög ügyvédje” blog folyamatosan közölt képeket és szexvideókat egy hajóról, ahol a fiatal lányok társaságában volt látható. Ezen kívül korrupcióval is vádolta Borkait, többek közt írt „a győri polipról”, amelynek tagjai egész Győrt „behálózták”, és „szétlopták”, valamint a „legdrágább dugattyús egymotoros” kisgépről is. A győriek ennek ellenére újraválasztották, a Fideszből viszont kilépett.
A Párbeszéd és a Jobbik is kezdeményezte már az olimpiai életjáradék odaítélésére vonatkozó passzusok módosítását. (Index)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.