Sokan szavaztatok arra, hogy melyik volt szerintetek 2016 legjobb cikke. Hét 444-es anyagot kellett sorrendbe rakni, és ez lett az eredmény:
A szerkesztőség 2017-ból is kiválasztott hét darab cikket, és arra kérünk, állítsd sorrendbe őket!
A 444 a válságban leginkább csak az olvasóira számíthat. Nélkületek nincs jövője az újságnak. Arra kérünk, hogy ha teheted, támogasd a szerkesztőséget!
Marton László, a Vígszínház egykor ünnepelt rendezőjének évtizedeken át tartó visszaéléseit először Urfi Péter cikke tárta fel részletesen.
A 2017-re megszilárduló Orbán-rendszer születésének körülményeivel, a rendszerváltás kudarcaival, és a NER természetével foglalkozik Plankó Gergő dokumentumfilmje.
A Simicska-Orbán háború nyomában a Fidesznek rövid idő alatt kellett újraépítenie médiabirodalmát. Adóforintok tízmilliárdjaiból állt fel az új propagandagépezet.
Ferencvárosban egy politikusokból, vállalkozókból álló csoport egyfajta árnyék önkormányzatot működtetve szervezetten szívta le a kerület forrásait és konvertálta a közvagyont magánvagyonná. Az ő tevékenységüket mutatta be a 444 tényfeltáró sorozata.
Hogy mit tett Magyarországgal a 2015-ös menekültválságot követő, évekig tartó kormányzati gyűlöletpropaganda, azt talán Fenyvesi Zoltán panziós története mutatja meg legjobban, aki rászoruló gyerekeknek akart segíteni, de egy egész falu fordult ellene.
2017-ben három történt segítségével mutattuk be, hogyan kezelik a hatóságok Magyarországon nagyon különböző módon a rasszista bűncselekményeket attól függően, hogy milyen a támadások elkövetőinek és áldozatainak bőrszíne.
A kormányzati korrupció bemutatása - talán a NER történetében először - belülnézetből.