Valter Attila megőrizte a rózsaszín trikót

sport
2021 május 14., 16:43

Valter Attila a mezőnnyel célba érve megőrizte az összetettben élen állónak járó rózsaszín és a legjobb 25 éven aluli versenyzőt illető fehér trikót a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny hetedik, pénteki szakaszán.

Mint írtuk, Valter csütörtökön magyar kerékpáros történelmet írt, amikor első magyarként átvette a vezetést a Giro d'Italia csütörtöki szakaszának végén, ezzel megszerezve a rózsaszín trikót.

A Notaresco és Termoli közötti 181 kilométer egy kisebb emelkedőt leszámítva sík szakasz volt, így sprintbefutó döntött, melyben az ausztrál Caleb Ewan volt leggyorsabb. Valter a győztesével azonos idővel ért célba. Összetettben a 22 éves magyar kerékpáros előnye továbbra is 11 másodperc a belga Remco Evenepoel és 16 a Tour de France-győztes kolumbiai Egan Bernal előtt. (MTI)