Eb-rekorddal aranyérmes 100 méter pillangón Milák Kristóf

2021 május 23., 16:39

Milák Kristóf aranyérmet nyert férfi 100 méter pillangón a budapesti úszó-Európa-bajnokságon.

photo_camera A későbbi győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában 2021. május 23-án. Fotó: Kovács Tamás/MTI/MTVA

A 21 éves világklasszis 50,18 másodperces országos csúccsal, Európa-bajnoki rekorddal csapott célba, a szám másik magyarja, Szabó Szebasztián 51.86 másodperccel 8. lett.

Miláknak már 200 méter pillangón a szám világcsúcstartójaként és világbajnokaként sem volt ellenfele, ott minden idők második legjobb idejével nyert.

Ezenkívül Burián Katalin 200 méter háton, Kapás Boglárka pedig 400 méter gyorson nyert bronzérmet. (MTI)