Baranya négy választókörzetében a Jobbik, a DK és a Momentum 3-3, a Párbeszéd, az MSZP és az LMP 1-1 jelöltet indít.
2018-ban egyike volt a három vidéki ellenzékinek, aki győzni tudott a parlamenti választáson. Akkor függetlenként indult, végül a Párbeszéd frakciójába ült be, és ott is folytatná a parlamenti munkát. Egykor Fidesz-közeli közgazdászként volt ismert, de azóta már hangos kritikusa Orbán Viktor kormányának. Az ezredfordulón a KSH elnöke volt. A rendszerváltáskor az MDF tagja volt, 2006-tól egy évig pedig fideszes önkormányzati képviselő volt Pécsen.
A Momentum már 2018-ban is elindította ugyanitt. Alapítója a pártnak, 2018-ban Fekete-Győr András ellen elindult a pártelnökségért is, hiába. 2019-ben a Momentum EP-listáján a 3. volt, ha még egy ember bejut onnan, akkor most Brüsszelben élne.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 36,9% – könnyen nyerhető körzet.
Nemrég még az LMP társelnöke volt, és jelenleg is parlamenti képviselő. Az LMP korábban kétszer is jelölte Pécs polgármesterének. Az MSZP eredetileg nem őt, hanem a másik jelöltet akarta támogatni.
Szakács jelenleg az MSZP parlamenti képviselője, de a jelölt-állítási alkudozások közben valahogy a DK-val állapodott meg, úgyhogy a szocialisták kizárták.
Az a különös helyzet alakult itt ki, hogy két aktív parlamenti képviselő feszül egymásnak.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 40,11% - nyerhető körzet.
Biológus, a Momentum mohácsi alapszervezetének vezetője, hobbiméhész.
A Jobbikon kívül a német kisebbségi önkormányzatban is aktív. Tagja a megyei közgyűlésnek.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 57,6% - nagyon nehéz terep az ellenzéknek
Drávaszerdahely polgármestere 2006 óta, és megjelent egy mulatós lemeze is.
Szentlőrinc független polgármestere 2014 óta.
A megyei közgyűlés képviselője, szociálpedagógus.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 48,9% - nehéz terep az ellenzéknek.
Az előválasztásra készülő egyéni választókerületekről szóló összeállításaink itt találhatók.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.