A négy megyei választókörzetében négy jelöltet indít az Új Világ Néppárt (ők az LMP frakciójába ülnének a parlamentben, ha nem lesz ÚVNP-s frakció, leszámítva Márki-Zay Pétert, aki a Párbeszédet választotta), kettőt a DK, a Jobbik és a Momentum, egyet az MSZP és az MMM (ő a Momentum frakciójába ülne).
Binszki a 80-as évek eleje óta dolgozik, volt postás, biztonsági őr a Szegedi Szőrmegyárban, minőségellenőr a Kábelgyárban és BM-dolgozó is. Miközben a belügyben dolgozott, elvégezte a Rendőrtiszti Főiskolát. A rendszerváltás után majd 20 évet töltött a VPOP-nál pénzügyőrként, 11 évet vámhivatal parancsnokként. Közben elvégezte a jogot a Szegedi Tudományegyetemen, így az utóbbi 11 esztendőben már prókátorként kereste a kenyérre valót, ahogyan jelenleg is. A 2014-es és a 2019-es önkormányzati választáson mandátumot nyert a szegedi önkormányzatban, a párt alapítása óta a DK tagja, és az elnöke is Csongrád-Csanád 1. és 2. választókerületében.
A nemzetközi kutatói összefogás keretében létrejött, az anyag és a fény kölcsönhatását vizsgáló Extreme Light Infrastructure (ELI) projekt mérnöke, egy, a Magyar Állam, Szeged város és a Szegedi Tudományegyetem közös tulajdonában álló nonprofit cég foglalkoztatja. 1998-ban született Szegeden, a BME mechatronikai mérnök alapszakát végezte el.
2014 óta ő a körzet parlamenti képviselője ('14-ben és '18-ban az MSZP és a DK támogatásával), előtte 10 évig Botka László szegedi polgármester kabinetvezetője volt, de nem követte Botkát, amikor az a 2019-es önkormányzati választások után bejelentette, hogy kilép az MSZP-ből. Továbbra is Szabó az MSZP megyei elnöke.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 35,65 százalék, ez csak a második helyre volt elég, a kerület képviselője ugyanis a szocialista Szabó Sándor - nyerhető körzet.
Ahogy a fenti fotón is jól látszik: jogász. De nem ügyvédkedik, saját cégében „innováció- és projektmenedzser”. Tavasz óta tagja a Pálinkás-féle ÚVNP-nek, részt vett a párt digitális stratégiájának a megalkotásában. 2019-ben függetlenként elindult az önkormányzati választáson Szegeden, de az 5. választókerületben csak a szavazatok 6,16 százalékát tudta megszerezni.
2019 óta önkormányzati képviselő Szegeden, ő felel a Zöld Város Programért. Azelőtt a Telenornál volt ügyintéző. Politológus és történész diplomája van.
Tanár és rendszergazda, informatikai igazságügyi szakértő. 1996 óta saját számítástechnikai cégét is viszi. Programozó matematikus és építőmérnök végzettségei vannak. 2019 óta önkormányzati képviselő a Szeged melletti Kisteleken. A Márki-Zay-féle Mindenki Magyarországa Mozgalom jelöltje, a parlamentben a Momentum frakciójába ülne.
2019 óta a szegedi önkormányzat Szeged Pólus nevű nonprofit fejlesztőcége mellett tanácsadó, előtte 5 évig önkormányzati képviselő volt, azelőtt meg a Csongrád Megyei Közgyűlés tagja. Mindeközben asszisztens is a Jobbik parlamenti frakciója mellett. A Csongrád megyei Jobbik elnöke. A Szegedi Tudományegyetemen szerzett Okleveles Település- és Területfejlesztő Geográfus végzettséget.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 44,62 százalék, amivel B. Nagy László épphogy megverte az MSZP-P-s Joób Mártont - nyerhető körzet.
Kistelekről származik, 2017 óta jogásznak tanul a Szegedi Tudományegyetemen, közben 2019 óta a Szegedi Vízmű igazgatósági tagja is. A Momentum ifjúsági tagozatának országos alelnöke.
2020 óta az egyik kiskunhalasi általános iskolában tanít, és önkormányzati képviselő Kisteleken, előtte 21 éven át volt kabinetvezető a kisteleki polgármesteri hivatalban.
2019 óta önkormányzati képviselő Szentesen, korábban a városi könyvtárban dolgozott, sőt vezette is azt, mert végzettségét tekintve könyvtáros, informatikus-könyvtáros és könyvtár-pedagógia tanár.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 49,62 százalék - nehéz terep az ellenzéknek, de messze nem reménytelen.
2018 óta Hódmezővásárhely polgármestere, az akkori előrehozott választáson meglepetésre megverte a Fidesz jelöltjét, Hegedűs Zoltánt, aki egy évvel később vissza is vonult a politizálástól. Márki-Zay jelöltjei a 2019-es önkormányzati választáson a hódmezővásárhelyi önkormányzatban is átvették a többséget. Jelenleg a Mindenki Magyarországa Mozgalom vezetője és miniszterelnök-jelöltje.
Egy makói festékbolt kereskedelmi és marketingvezetője, 2010 előtt a Vásárhelyi Tévé szerkesztő műsorvezetője, előtte pedig a Bábolna Televíziónál volt operatőr és vágó. A DK választókerületi elnöke, a makói önkormányzat kompenzációs listáról bejutott képviselője.
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 51,78 százalék - nehéz terep az ellenzéknek. Ez Lázár János körzete, valószínű, hogy az előválasztási győztes tavasszal vele mérkőzik majd meg.
Az előválasztásra készülő egyéni választókerületekről szóló összeállításaink itt találhatók.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.