Hajdú-Bihar megyében az országos átlagnál több jelölt indul, a 6 választókerületben összesen 21. A DK és a Momentum 5-5, a Párbeszéd, a Jobbik és az MSZP 2-2 saját jelölttel fut neki az előválasztásnak. További három civil jelölt szintén a Jobbik frakciójába ülne, illetve ha az Új Világ Néppárt debreceni jelöltje győzne, és nem lenne a pártnak frakciója, akkor szintén a Jobbikot erősítené. Egy további független jelölt pedig a Momentumhoz csatlakozna győzelme esetén.
1980 óta tanít a Debreceni Egyetemen, a kémiai tudományok MTA doktora, több külföldi egyetem díszdoktora. 2010-13-ban az egyetem rektora is volt.
Civil jelölt, aki a Jobbik frakciójához tudna csatlakozni. A szervezete több mint tíz éve aktív a városban, jelenleg két képviselőjük van a debreceni önkormányzatban. Kozmetikus, és Debrecen környezetvédelmi bizottságának külsős tagja.
Miniszterelnök-jelöltként is indul, az általa nemrégiben alapított Új Világ Néppárt jelöltjeként. Ha a pártnak nem lesz frakciója, de Debrecenben egyéniben nyer, akkor a Jobbik csoportjához csatlakozik. Atomfizikus, évtizedekig tanított a Debreceni Egyetemen. Korábban az MDF, az MDNP és a Fidesz tagja is volt. Az első Orbán-kormányban oktatási miniszter, később az MTA elnöke volt, és vezette egy időben a Professzorok Batthyány Körét is. 2006-tól fideszes parlamenti képviselő is volt, másfél évig. Néhány éve hangos kritikusa a Fidesz politikájának.
Momentumos önkormányzati képviselő, a párt régiós vezetője. Volt már futár is, most grafikus.
2020 óta parlamenti képviselő, a lemondott Gréczy Zsolt listás mandátumát örökölte meg akkor. Az MSZP-ben kezdett politizálni, aztán átlépett a DK-ba, összesen 14 évig volt önkormányzati képviselő Debrecenben. Országos hírnévre tett szert, amikor alufóliasisakban jelent meg egy testületi ülésen, így gúnyolva a sorosozással foglalkozó debreceni fideszeseket.
A fideszes jelölt (Kósa Lajos) eredménye 2018-ban: 47,36% - nyerhető körzet.
Egy sofőrszolgálat tulajdonosa, és mellette a német OVB helyi kirendeltségénél hitelspecialista.
Könyvelő, 2019 óta debreceni önkormányzati képviselő, a Momentum vezető testületének, az Országos Választmányának az elnöke.
Területi igazgató az OVB-nél, ahol egyik ellenfele, Fülep Olivér is dolgozik. 2019 óta önkormányzati képviselő Debrecenben.
2018-ban a Fidesz jelöltje, Pósán László, 49,4 százalékot kapott - nehéz terep ez az ellenzéknek.
11 éve önkormányzati képviselő Vámospércsen, és 2019 óta a megyei közgyűlésnek is tagja. 2018-ban az Együtt párt jelöltje volt. Saját vállalkozását vezeti.
Három évig Alabama állam (USA) egy elegáns szállodájában volt pincér, de hazatért, és most tetőfedőként dolgozik.
Sokáig tanár volt, Hajdúsámsonon egy évig iskolaigazgató is, de 2008 óta inkább kereskedelmi vezető különböző cégeknél. Nyíracsádon önkormányzati képviselő, és a helyi polgárőrség vezetője is.
Ő a harmadik a debreceni jelöltek közül, aki az OVB-nél dolgozott, de tavaly óta már a Parlamentben van állása, asszisztens a Jobbik frakciónál. Ő a párt regionális igazgatója is.
Az SZDSZ-ben kezdte politikai pályafutását a rendszerváltás idején, és alapításakor csatlakozott a DK-hoz. 2019 óta a megyei közgyűlés tagja. Mérnök, vállalkozó és még aranykalászos gazda is.
2018-ban a fideszes jelölt, Tasó László, itt 58,16 százalékkal győzött - ez nagyon nehéz terep az ellenzéknek.
Ügyvéd Berettyóújfaluban, egy ideig a miskolci egyetemen is dolgozott jogtanácsosként.
A DK ifjúsági szervezetének tagja, még egyetemista, sportközgazdásznak tanul.
Független önkormányzati képviselő Berettyóújfaluban, korábban 22 évig dolgozott a polgármesteri hivatalnál, kezdetben műszaki munkatársaként, a végén már főtanácsnokként. Azóta saját vállalkozása van, aminek vezetőjeként műszaki ellenőrként dolgozik vízügyi és környezetvédelmi beruházásoknál.
2018-ban a fideszes Vitányi István itt 55,09 százalékkal nyert - nagyon nehéz terep ez az ellenzéknek.
2014 óta parlamenti képviselő, és ugyan legutóbb majdnem Csepelen indult (az utolsó napokban visszalépett az összefogás kedvéért), de ebben a választókerületben, Nádudvaron született, és két évig óvónő is volt itt. 2014-ben pedig ugyanebben a körzetben volt képviselő-jelölt, akkor harmadik lett.
Egyszerre alpolgármesteri referens Erzsébetvárosban (Budapest, VII. kerület) és megyei képviselő Hajdú-Biharban.
2018-ban a fideszes Bodó Sándor itt 51,58 százalékkal győzött - nehéz terep ez az ellenzéknek.
Balmazújváros polgármestere korábban hivatásos katona, harckocsizó századparancsnok is volt. 2018-ban egy időközi választáson lett először városvezető, miután az addigi fideszes polgármestert egy vesztegetési ügyben bebörtönözték. Hegedűs függetlenként győzött, és a következő évben újraválasztották, mindkét megmérettetésen teljes ellenzéki összefogás állt mögötte.
2006 óta Polgár polgármestere, és 2006-10-ben MSZP-s parlamenti képviselő is volt, azelőtt pedig a megyei közgyűlés alelnöke. Idén februárban azzal került be a hírekbe, hogy amikor megkaphatta volna a koronavírus-elleni oltást, akkor azt felajánlotta települése egyik nála veszélyeztetettebb polgárának.
Jogász, mérnök, MÁV-os, a hajdúböszörményi önkormányzat egykori környezetvédelmi referense független jelölt, aki végül Momentumtól szerzett befogadó nyilatkozatot. Az őt támogató civil szervezetet idén tavasszal alapították, és ő az elnöke.
2018-ban a fideszes Tiba István 48,9%-kal nyert itt - elég nehéz terep ez az ellenzéknek.
Az előválasztásra készülő egyéni választókerületekről szóló összeállításaink itt találhatók.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.