Kína budapesti nagykövete: Minden népnek joga van a demokráciához

POLITIKA
2021 december 13., 11:15

„A demokrácia nem Coca-Cola, hogy az Egyesült Államokban előállított szörpből a világon mindenhol ugyanazt az ízt keverjék ki” - írja a Magyar Hírlapban közölt vendégcikkében Csi Ta-jü, Kína budapesti nagykövete.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) Csi Ta-jü kínai nagykövet társaságában fogadja a Magyarországra eddig érkezett legnagyobb, hatszázezer adagnyi Sinopharm-vakcinaszállítmányt a Liszt Ferenc-repülõtéren 2021. április 24-én
photo_camera A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) Csi Ta-jü kínai nagykövet társaságában fogadja a Magyarországra eddig érkezett legnagyobb, hatszázezer adagnyi Sinopharm-vakcinaszállítmányt a Liszt Ferenc-repülõtéren 2021. április 24-én Fotó: Borsos Mátyás/MTI/MTVA

Az írásból kiderül, hogy

  • A kínai nemzet kormányzásának már több ezer éve alapkoncepciója az emberközpontú gondolkodás.
  • Száz év kemény munkája és kutatása eredményeképp a Kínai Kommunista Párt összefogása és vezetése által az egész kínai nemzet elindult a nemzeti adottságoknak megfelelő, általánosan támogatott demokratikus úton.
  • Kínában a demokrácia nemcsak a szűk értelmében vett demokráciát, nemcsak az időszakos szavazati jogok gyakorlását jelenti, hanem a teljes népi demokrácia egész folyamatát.
  • Kína földjén több mint 1,4 mil­liárd kínai ember soha nem élt olyan méltósággal, nem nevetett olyan boldogan és nem küzdött olyan szenvedéllyel, mint ma.
  • Nem létezik egyetemes demokrácia.
  • A nemzetközi közösségnek rendkívül éberen kell ügyelnie, hogy a hidegháborús gondolkodás „szelleme” ne tudjon feltámadni.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.