Ez már a harmadik hét, amikor polgári engedetlenségi akciókat tartanak pedagógusok szerte az országban, és nem veszik fel a munkát. Ma egyházi iskolák 137 tanára és a velük szolidaritást vállalók is közös megmozdulást szerveztek, amelyre eddig nem nagyon volt példa - erről Urfi Péter és Szász Zsófi tudósított délelőtt: „Ne féljetek” – bibliai idézet mögött gyülekeztek az egyházi iskolák tiltakozó tanárai
Az egyházi iskolákon kívül az alábbi intézményekben tiltakoztak ma azzal, hogy nem folytattak oktatási, nevelési tevékenységet:
Budapesten a Kontyfa Gimnázium és Általános Iskola 18 tanára.
Az Újpesti Homoktövis Általános Iskola tantestületéből 26 fő.
A XX. kerületi Nagy László Általános Iskola és Gimnázium több dolgozója.
A XV. kerületi Hartyán közi Általános Iskola 16 pedagógusa.
A Közgazdasági Politechnikum 50 tanára.
A budaörsi Kesjár Csaba Általános Iskola 13 tanára.
A debreceni Tóth Árpád Gimnázium 10 tanára nyilatkozatukban így fogalmazott: „Tisztában vagyunk vele, hogy rendkívüli időket élünk, és mélységes aggodalommal tölt el bennünket az Európa rendjét felborító agresszió. Az események azonban arra is felhívják a figyelmet, hogy feltétlenül szükség van a párbeszédre, s az érdekeinkért való határozott, békés kiállásra.”
Gödöllőn a Török Ignác Gimnáziumban 16 pedagógus.
A tatabányai Árpád Gimnázium 24 dolgozója.
A szentendrei Vujicsics Tihamér zeneiskola 7 tanára.
Székesfehérváron a Zentai Úti Általános Iskola 26 pedagógusa.
Veszprémben a Vetési Albert Gimnázium 45 dolgozója. (Kiállásukat a múlt héten engedetlenkedő veszprémi Lovassy László Gimnázium tanárai így köszönték meg.)
A tiszaföldvári Hajnóczy József Gimnázium, Humán Szakgimnázium és Kollégium 12 pedagógusa is csatlakozott az országos polgári engedetlenségi mozgalomhoz.
Hétfőn pedig a következő iskolákban tartottak polgári engedetlenségi akciót tanárok:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.