A tanárok követelései jogosak, azokkal a kormány is azonosulni tud, és a tanárok 87 százaléka is úgy gondolta, nem a sztrájknak van itt az ideje - nyilatkozta Gulyás Gergely szerdán a közmédiának a nap folyamán indult határozatlan idejű pedagógussztrájkkal kapcsolatban.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter köszönetet mondott a tanároknak, mivel
állítása szerint a felhívások ellenére a sztrájkban az állami fenntartású iskolákban kevesebb mint 15 ezer pedagógus vett részt. Közölte: ez a szám lényegesen elmarad a januári, később jogellenesnek nyilvánított sztrájkban részt vevő pedagógusok számától. Ha az óvodapedagógusokat és a szakképzésben oktatókat is beleszámolják, akkor elmondása szerint a pedagógusok kevesebb mint 10 százaléka vett részt a sztrájkban.
A 444-en frissülő listán gyűjtjük a sztrájkban részt vevő intézményeket, és a diákok tanáraikkal szolidaritást vállaló tüntetésén is ott voltunk.
Gulyás szerint jogosak a pedagógusok követelései, azok teljesítését a következő kormányzati ciklus egyik legfontosabb feladatának nevezte. Arról beszélt, hogy Brüsszelben most is tárgyalnak a következő hétéves költségvetésről, és legalább az ígért, háromszor 10 százalékos béremelés megvalósul. Megjegyezte, több százmilliárd forintot igényeltek a tanárok bérének emelésére az EU-tól.
A miniszter köszönetet mondott a tanároknak, amiért „belátták”, hogy nem a sztrájk a tiltakozás legalkalmasabb módja jelen helyzetben, amikor a szomszéd országban háború folyik, és az iskolákban gondoskodni kell azokról a gyermekekről is, akik most érkeztek Magyarországra. Azért is fontosnak tartotta a normális tanulmányi rend fenntartását, mert az elmúlt két évben a koronavírus-járvány miatt a közösségben történő oktatás rendkívüli nehézségekbe ütközött. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.