„Ez nem puszta fenyegetés” – ezt Kim Jo Dzsong, Kim Dzsongun húga mondta, aki a KCNA állami hírügynökség beszámolója szerint úgy fogalmazott, ez lenne Phenjan válasza Dél-Korea esetleges katonai akciójára. Hozzátette, hogy Szöul elkerülheti ezt a sorsot, ha feladja egy atomfegyverekkel rendelkező állam elleni megelőző csapással kapcsolatos „ábrándozásait”.
Szo Vuk dél-koreai védelmi miniszter pénteken arról beszélt, hogy országa különböző, jelentősen megnövelt hatótávolságú és erejű rakétatípusokkal rendelkezik, amelyek „képesek nagy pontossággal, gyorsan eltalálni bármely célpontot Észak-Koreában”. Hozzátette, hogy a minisztérium minden segítséget megad a hadseregnek, hogy elsöprő választ tudjon adni Phenjan rakétafenyegetésére. Beszédében ellenségnek nevezte Észak-Koreát.
A nyilatkozatot Kim Jo Dzsong nagy hibának nevezte, és elmondta, hogy Phenjan elutasítja a háborút, amely romokká változtatná a Koreai-félszigetet, illetve nem tartja fő ellenségének Dél-Koreát. De ha Dél-Korea mégis a Szo Vuk által „hirdetett katonai megelőző csapás” útját választaná, mindez megváltozhat, és Dél-Korea válhat célponttá.
Észak-Korea idén már többször tesztelt nagy hatótávolságú ballisztikus rakétákat. Washington és Szöul is attól tart, hogy a megrekedt nukleáris leszerelési tárgyalások közepette a kommunista állam ismét elkezdheti atomfegyverek tesztelését, amivel 2017-ben felhagyott – írja az MTI.
A napokban két amerikai tisztviselő is azt mondta, az utóbbi időben megszaporodtak az olyan jelek, amelyek szerint az ismert észak-koreai nukleáris bázison, Punggye-riben nagy az aktivitás. Amerikai és dél-koreai elemzések szerint egyre több jel utal arra, hogy Észak-Korea 2017 után először ismét atomfegyver tesztelhet.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.