Már a kamu függetlenségi népszavazás előtt elkezdték kényszersorozni a herszoniakat

  • Ukrán információk szerint április 27-én „népszavazást” tarthatnak Herszonban a régió „függetlenedéséről.
  • A vezérkar szerint a megszállt ukrán megyében az orosz hadsereg mozgósításba, kényszersorozásba kezdett.
  • Mariupolban újabb kísérletet tesznek a civil lakosság maradékának kimenekítésére.
  • Folytatódnak az összecsapások Kelet-Ukrajnában, de átfogó és elsöprő orosz offenzíva továbbra sem látszik.
  • Az ukrajnai háború nyolcadik hete. Az első, a második, a harmadik, a negyedik, az ötödik, a hatodik és a hetedik hétről szóló közvetítéseinket itt találhatják.
221 poszt
Időrend
2022 április 21., 20:14

A Human Rights Watch „nyilvánvaló orosz háborús bűnök litániáját” dokumentálta Bucsában

A Bucsában lemészárolt, exhumált polgárok újratemetése a helyi köztemetőben.
photo_camera A Bucsában lemészárolt, exhumált polgárok újratemetése a helyi köztemetőben. Fotó: YASUYOSHI CHIBA/AFP

Miután az orosz csapatok kivonultak a térségből, a kutatók "nagy mennyiségű bizonyítékot találtak statáriális kivégzésekre, más törvénytelen gyilkosságokra, emberrablásokra és kínzásokra, amelyek mindegyike háborús és potenciálisan emberiesség elleni bűncselekménynek minősül."

Richard Weir, a Human Rights Watch kutatója szerint “Bucsa szinte minden szeglete bűnügyi helyszín, olyan volt, mintha a halál mindenütt ott lenne.” A bizonyítékok azt mutatják, hogy a Bucsát megszálló orosz erők „megvetették és semmibe vették a civileket” – mondta.

A szervezet a faluban tizenhat egyértelműen törvénytelen gyilkosság részleteit dokumentálta, köztük kilenc statáriális kivégzést és hét esetet, amiben válogatás nélkül gyilkoltak civileket. Az egyik feljegyzés szerint egy kilencéves kislány lőttek vállon, miközben megpróbált elmenekülni az orosz erők elől. (The Guardian)

2022 április 21., 20:11

Kamala Harrist és Mark Zuckerberget is kiutasították Oroszországból

Válaszul az Egyesült Államok által bevezetett szankciókra, Oroszországban beutazási tiltólistára került 29 amerikai felsővezető, üzletember, szakértő, újságíró, köztük Mark Zuckerberg, a Facebook vezetője és Kamala Harris amerikai alelnök. Az orosz válaszintézkedések az amerikai büntetőintézkedésekhez hasonlóan kiterjednek több magasrangú hivatalnok házastársára is.

Biden elnök, Antony Blinken külügy- és Lloyd Austin védelmi miniszter, Jake Sullivan nemzetbiztonsági tanácsadó, William Burns, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója, Mark Milley, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke, valamint mások ellen Oroszország már március 15-én szankciókat vezetett be, és kilátásba helyezte a stoplista további bővítését.

Moszkva ezenkívül 61 kanadai állampolgárral szemben is szankciókat vezetett be. Oroszország figyelmeztette az ukrán fegyveres erők és nemzeti zászlóaljak „kanadai kurátorait” a felelősségre azokért a „háborús bűnökért” amiket a támogatottjaik „követtek el”. (MTI)