„Óráink lehetnek hátra” - kétségbeesett üzenetet küldött egy parancsnok Mariupolból

háború
2022 április 20., 09:49
comments 11

Az Azovsztal vas- és acélmű - egy hatalmas, 4 négyzetmérföld alapterületű üzem - az ukrán ellenállás utolsó bástyája Mariupolban. Innen küldött videóüzenetet egy tengerészgyalogos parancsnok, Szergej Volina szerda kora reggel a BBC-nek és más nemzetközi médiumoknak is.

A videón Volina arról beszél, hogy csapatai nem adják meg magukat, de könnyen lehet, hogy csak napjaik vagy óráik vannak hátra. Hatalmas, tízszeres túlerőben vannak az oroszok - földön, tűzerőben, levegőben, tankokban, felszerelésben.

link Forrás

Volina azt mondja, hogy katonák mellett sok nő és gyermek is rejtőzködik az Azovsztal gyárában. A parancsnok a nemzetközi erők segítségét kéri ahhoz, hogy a civileket ki tudják menekíteni Mariupolból, és egy biztonságos harmadik ország területére szállítani.

Elmondása szerint legalább 500 sérült katona van a gyárban és még több száz ártatlan civil.

Elvileg egy előzetes megállapodás született már az oroszok és ukránok között arról, hogy humanitárius folyosót hoznak létre civilek számára, igaz, a korábbi hasonló egyezségek nem vezettek eredményre. Az egyelőre nem világos, hogy az ukrán kormány által küldött 90 busz szerdán hol és milyen körülmények között érkezhet meg a kikötővárosba.

Az orosz sereg két ultimátumot is adott már a város védőinek, de ők továbbra is kitartanak. Mariupol stratégiai célpont Oroszország számára az invázió első napja óta.

Az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij múlt héten azt mondta a BBC-nek, hogy a 20 ezret meghaladhatja a mariupoli bombázások áldozatainak száma, és további tízezrek lehetnek, akiket az orosz haderő elhurcolt a városból. (BBC)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.