Extraprofitos címkékkel díszítették fel Mészáros Lőrinc horvátországi hotelépítését a Párbeszéd aktivistái

POLITIKA

A Párbeszéd aktivistái talán a választások óta eltelt hónapok a leglátványosabb ellenzéki akcióját hozták össze, amikor a hétvégén Mészáros Lőrinc horvátországi építkezéseinél gyorskötözővel a kordonokra A3-as lapokat rögzítettek, amik azt üzenték: „EXTRAPROFIT: LŐRINC, FIZESS!”

Korábban a horvát sajtó írt arról, hogy egy mađarski tajkun, azaz Mészáros Lőrinc épít egy ötcsillagos, 180 szobás hotelt 50 millió euróért Ičićiben.

Az akcióról beszámoló Jámbor András szerint ezekkel a papírlapokkal akarták megmutatni Orbánnak, hova fut ki az extraprofit Magyarországról. Az akcióval azt akarták kifejezni, hogy „nem megszorításokra van szükség, hanem a nagytőke extraprofitjának megadóztatására”. Jámbor hozzátette:

„Ne a kis és középvállalkozások, ne az önkormányzatokat, ne az egyszerű emberek fogyasztását, hanem a NER oligarcháit adóztassák meg!”

Kapcsolódó cikkek