Magyar Atom minden polcon – Moldova, a kulturális integrátor

podcast

Posztmírp, jubileuomodik újfent-mérföldkövünk irodalmi mélybeszélgetéssé emelkedik a képzavar kedvéért. Ezúttal már az Omny Studio platformon! De hogyan kokózott Nadal napi száz unciát?

  • 00.00: Pedig milyen szép prímszám vót! Sőt! Mírp szám!!!
  • 04.00: Technikai részletek, röviden. Fizetős lesz a Borízű Hang?
  • 07.45: Csak Moldova Györgyről!
  • 11.10: Moldova György, a kuturális integrátor.
  • 13.30 Jazz meg az vs. G. Dénes Zsüti.
  • 19.00: Cigányozó lázadás a Kádár-píszí ellen.
  • 22.30: Moldova, mint nagyvárosi zsidó proletár író.
  • 29.30: Hámori Tibor, aki elírta Moldova elől a Puskás-könyvet.
  • 31.50: Legyen neki könnyű a föld, beszéljünk a Tankcsapdáról!
  • 36.00: Aerosmith vs. Tankcsapda vs. Deepwater Horizon.
  • 37.00: Oligarcháknál haknizó amerikai rockzenészek. (Tommy Stinson tényleg a GNR tagja volt.) Az említett Rolling Stone-cikk.
  • 39.00: Helyreigazítás: Shakira valójában passzolta a Kadirov-lagzit.
  • 42.00: GWM? BWS? BWT? Igazi vadócok! Lekérjük az Artisjusról.
  • 44.30: Az év reklámkommunikációs teljesítménye: Csuti borong a Hamzsabégi (valójában már Ajnácskő) úti benzinkútnál.
  • 45.30: Ettétek már Chef Jenő Rácz főztjét?
  • 50.30: És most: sport. Palibá az NB1-ben?
  • 52.20: Rafael Nadal sötét oldala. (Igazából 100 unciát írnak, tehát a három liter stimmel.)
  • 62.10: A PASO The last adventures of Mango Joe című dala, egyben a Borízű Hang főcímzenéje, teljes terjedelmében.
Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb podcastjaink

Umami #6: Az a jó konyha, ahol hatékonynak érzed magad

Miért érezzük otthonosnak az egyik konyhát, miközben egy másikban feszengünk? Gasztropodcastunk legújabb adásában a konyhára környezetpszichológiai szemszögből nézünk rá. Arról beszélgetünk, hogyan befolyásolja a tér a viselkedésünket, társas kapcsolatainkat, privát szféránkat és mitől lehet a konyhánk egy “jó” tér.

Umami
podcast

Európa egyelőre tehetetlenül szemléli, hogy Kína teljesen kiszorítja a legfontosabb iparágakból – Orbán Krisztián a formálódó új gazdasági világrendről

Kína technokratikus tudásban messze ellépett a Nyugattól, már a német autóipar is feladta. De meddig folytatható komoly konfliktus nélkül ez az agresszív terjeszkedés? Megtanul-e Kína végre olyan üzletet kötni, amiben nem csak ő jár jól?

Uj Péter
podcast

Amerikának elgurult a gyógyszere, Kína eljött az európai iparért – Orbán Krisztián a formálódó új gazdasági világrendről

Európa és Németország egyelőre tehetetlenül szemléli, hogy Kína teljesen kiszorítja a legfontosabb iparágakból. Már a német autóipar is feladta. De meddig folytatható komoly konfliktus nélkül ez az agresszív terjeszkedés? Megtanul-e Kína végre olyan üzletet kötni, amiben nem csak ő jár jól?

Uj Péter
podcast

Borízű hang #282: Fentanil, zombiapokalipszis, lakhatási válság – miért ne akarnál idejönni? [rövid verzió]

Bede Márton zombiapokalipszisba látogat. Indián felhőkarcolók, szikh hadügyminiszter. Fásy Zsülike filmje. I. Kínai Néni Kamuközmondás Kihívás! Hegyi zsidók. Schicklgruber nagy hadvezéri ötletei. Szórásos temetés kuttyogatással.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Umami #5: A kombucha horrorfilmes kinézetű zselés lepénykéje

Bélflórafixált korunk italsztárja a kombucha és a vízikefir, de otthoni elkészítésükkel még mindig bátortalanul ismerkedünk. Bár sokszor egy kategóriába sorolják őket, jelentősen különböznek: más mikrobiológiai összetétel, más alapanyagok, más ízvilág. Elkészítésük és felhasználásuk is különböző.

Umami
podcast