Elon Musk még április elején hozta nyilvánosságra, hogy már 9,2 százalékos részesedése van a Twitternél, és megvenné a céget, majd májusban „ideiglenesen felfüggesztette” az üzletet. Ekkor egy Twitter-posztban arra hivatkozott, hogy a cég vezetői nem tájékoztatták őt megfelelően arról, hány spam- és kamufiók van az oldalon, illetve nem tudták bebizonyítani neki, hogy ezek valós aránya nem éri el az öt százalékot.
20% fake/spam accounts, while 4 times what Twitter claims, could be *much* higher.
— Elon Musk (@elonmusk) May 17, 2022
My offer was based on Twitter’s SEC filings being accurate.
Yesterday, Twitter’s CEO publicly refused to show proof of <5%.
This deal cannot move forward until he does.
Május végén szárnyra kapott az a hír is, hogy Musk direkt manipulálta a piacot, hogy alacsony áron vásárolhasson Twitter-részvényeket. Emiatt vizsgálatot indított ellene az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC), és több Twitter befektető is beperelte.
Júliusban már nagyon úgy tűnt, hogy a Tesla-vezér kihátrálna a 44 milliárd dolláros üzletből, ehhez viszont bizonyítania kellene, hogy a Twitter megsértette a korábbi megállapodást. Elemzők akkor azt jósolták, hogy hosszan elhúzódó jogi vita is lehet az ügyből. Pár nappal a hír után meg is írtuk, hogy a Twitter beperli Muskot, mondván, hogy huzavonájával rossz fényt vet a vállalatra (a Twitter részvényei júniusban tényleg 8 százalékot estek).
Most a Twitter részvényesei megszavazták a 44 milliárd dolláros ajánlat elfogadását - írja a BBC -, ami azért lehet döntő lépés az ügyben, mert ezzel rákényszeríthetik Muskot a cég megvásárlására. A Twitter jelenleg 32 milliárd dollárt ér, ami jelentősen elmarad az áprilisi 44 milliárd dolláros ajánlattól.
A BBC értesülései szerint Delaware állam bírósága októberben tart majd meghallgatást, ekkor döntenek majd arról, Musknak meg kell-e vásárolnia a céget.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.