Újabb bombameglepetés a női vébén - kiesett a kétszeres világbajnok Németország

2023 augusztus 03., 12:17

Az olimpiai bajnoki címvédő Kanada, valamint Olaszország és Brazília után a kétszeres világbajnok Németország is már a csoportkörben búcsúzott az Ausztráliában és Új-Zélandon rendezett női focivébén.

A csoportkör utolsó fordulója előtt Kolumbiának 6 pontja volt, Németországnak és Marokkónak 3-3, Dél-Koreának egy.

Ahogy az ilyenkor mostanában a németekkel lenni szokott, nemcsak a saját meccsükön nem jött össze semmi, hanem a másikon sem, mivel Marokkó 1-0-ra megverte Kolumbiát.

Németországnak így mindenképpen győznie kellett volna, de csak döntetlenre futotta Dél-Korea ellen. A játékvezetőn pedig semmi sem múlt: a második félidő 45 perc helyett 60 percig tartott, ilyen talán még a katari férfi vb-n sem volt.

A csoportból végül Kolumbia és a németektől egyébként 6-0-ás vereséget szenvedő, már a puszta kijutással is bravúrt elérő Marokkó jutott tovább.

Németország a világbajnokságok 1991 óta íródó történetében még soha nem esett ki a csoportkörben.

Alexandra Popp az egyik kihagyott helyzete után
photo_camera Alexandra Popp az egyik kihagyott helyzete után Fotó: SEBASTIAN CHRISTOPH GOLLNOW/dpa Picture-Alliance via AFP

Lapunk nőifutball-szakértője, Szily László már a beharangozóban is emlékeztetett rá, hogy a válogatott játéka az utóbbi időben köhécsel.