Először futottak maratont 2 óra 10 percen belül Magyarországon, az ugandai Victor Kiplangat lett a világbajnok

2023 augusztus 27., 09:03

A rendkívüli hőség miatt a női versenyhez hasonlóan a férfi maratonfutást is reggel 7 órakor kezdték az atlétikai világbajnokságon vasárnap. A bajnoki címet az ugandai Victor Kiplangat szerezte meg, aki 2:08:53 alatt teljesítette a 42 kilométeres távot Budapest belvárosában. Az etióp Leul Gebresilase sokáig tartotta vele a lépést, de a végére elfáradt, amit az izraeli Maru Teferi is kihasznált, és a cél előtt nem sokkal feljött a második helyre.

A végeredmény: 1. Victor Kiplangat (Uganda) 2:08:53 óra, 2. Maru Teferi (Izrael) 2:09:12, 3. Leul Gebresilase (Etiópia) 2:09:19. Magyarországon még sosem futottak maratont 2 óra 10 percen belül. A magyar Szemerei Levente a 40. lett 2:17:20-szal.

photo_camera Futnak a Hősök terén Fotó: BEN STANSALL/AFP
photo_camera Futnak a Lánchídon Fotó: FERENC ISZA/AFP
photo_camera Futnak az alagútban Fotó: ALEKSANDRA SZMIGIEL/AFP
photo_camera A világbajnok célba ér Fotó: BEN STANSALL/AFP
photo_camera A világbajnok örül Fotó: BEN STANSALL/AFP