A 98. percben győzött a Fradi a Konferencia-ligában

2023 november 30., 22:06

Az ötödik fordulót játszották a Konerencia-ligában, a Fradi a szerb Csukaricskihez látogatott. Papírforma győzelemnek ígérkezett, a Ferencváros a csoport második helyéről, veretlenül várta a meccset, a Csukaricski tök utolsó volt a négyesben, 1-12-es gólkülönbséggel. Az is igaz, hogy a Fradi kifejezetten rossz formában volt az elmúlt hetekben, a legutóbbi 4 meccséből egyet sem tudott megnyerni.

photo_camera Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI/MTVA

A meccsen a szerbek szerezték meg a vezetést a 11. percben Adzic révén, a Fradi gyengén, sok hibával játszott, szenvedett, az egyenlítés végül összejött a 83. percben Zachariassen révén. Úgy tűnt, hogy döntetlen lesz, de a 98. percben, a hosszabbítás hosszabbításában Pesic egy kétségbeesetten előrevágott labdát a kapunak háttal állva, mellel levett, ráfordult és bevágta. Ezzel nyert 2-1-re a Fradi.

A másik meccsen az olasz Fiorentina szintén 2-1 verte a belga Genket, ezzel továbbjutott. Az utolsó fordulóban a Fradi a Fiorentinával játszik, a Genk a Csukaricskit fogadja.