Fájdalmas vereség a spanyoloktól, nem jutott ki az olimpiára a női kosárlabda-válogatott

február 11., 18:43

A soproni selejtezőtorna vasárnapi zárómérkőzésén 73-72-re kikapott Spanyolországtól, így a magyar női kosárlabda-válogatott nem jutott ki a párizsi olimpiára.

photo_camera Fotó: Illyés Tibor/MTI/MTVA

Az utolsó játéknap előtt minden csapat egy győzelemmel állt. A délutáni meccsen hazai szempontból kedvezőtlen eredmény született: Japán megverte Kanadát, a magyaroknak tehát le kellett győzniük a spanyolokat. Számukra nem volt tétje a meccsnek, a japánok győzelmével ők is megszerezték a kvótát.

Az ellenfél 14-8-cal kezdett, de a válogatott 22-8-ra hozta a második negyedet, és a nagyszünetben 46-27 volt az állás. Fordulás után az ellenfél 22-ről 14 pontra faragta hátrányát, majd a 64-50-ről induló negyedik negyedben egyetlen pontra fogyott a különbség, és a hajrában az ellenfél volt jobb. A magyaroké volt az utolsó támadás, Határ Bettina azonban kihagyta a ziccert, így a végeredmény 73-72 lett. (via MTI)