Orbán felmutatta a Választási Manifesztumot,
a papírt pedig körbe is osztották a jelenlévők között. Viszonylag hamar, kábé 45 perc alatt lezavarták a beszédeket, nagy újdonság sem Szijjártótól, sem Deutschtól, sem Orbántól nem hangzott el.
a papírt pedig körbe is osztották a jelenlévők között. Viszonylag hamar, kábé 45 perc alatt lezavarták a beszédeket, nagy újdonság sem Szijjártótól, sem Deutschtól, sem Orbántól nem hangzott el.
Orbán szerint a választás dönt arról, hogy merre mozdulunk el. „Ránk vár, hogy a Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot” – mondta, hozzátéve, hogy van még ennél nagyobb baj is: „Brüsszelben ma háborúpárti többség van, a politikát a háború logikája utalja”. Szerinte a NATO-főtitkár ukrán missziót akar felállítani, az európai vezetők belesodródtak, a háborút a sajátjuknak tekintik, és így is élik meg. Azt mondta, először sapkákról volt szó, aztán jöttek a szankciók, lőfegyverek, repülők, segélyek, újabb és újabb tízmilliárdok. „Pénz paripa fegyver, de a helyzet nem javul, sőt, egyre rosszabb”.
Egy lépésre vagyunk, hogy Európa katonákat küldjön Ukrajnába, mondta. „Brüsszel a tűzzel játszik, amit csinál, az maga az istenkísértés”. Azt mondta, a világháborúkat az elején sosem hívták világháborúnak, de mégis az lett belőlük. „Ebből a háborúból ki kell maradnunk, ez nem a mi háborúnk, és nem akarjuk hogy Magyarország újra nagyhatalmak játékszerévé váljon. (...) Tegyünk világos vállalást: amíg nemzeti kormány áll, Magyarország nem lép be az orosz-ukrán háborúba senkinek az oldalán.”
Orbán szerint ha nem a Fidesz és a KDNP kezében lenne a kormány, Magyarország már nyakig benne lenne a háborúban. A háborúpárti kormányok, a brüsszeli bürokraták és Soros György hálózata dollármilliókat küld a háborúpárti baloldalnak, akik nem is rejtik véka alá, hogy a megbízóik igényei szerint kormányváltás akarnak. A baloldal Orbán szerint a nemzeti kormány helyett Brüsszel és Washington alá rendelt bábkormányt szeretne.
A miniszterelnök szerint a választásokon meg kell védeni Magyarországot, a gazdaságot, a családokat, a gyermekeket. No migration, no gender, no war – idézte Orbán a párt választási manifesztumát.
Orbán Facebookján 800-an, a Youtube-on 600-an, a Fidesz Facebookján 400-an nézték a beszédet a felszólalás közepén.
Orbán szerint van egy kis bökkenő: Brüsszel felől veszély fenyeget. Hanyatlik, recseg-ropog az az Európa, amelyet úgy szerettünk, és amely iránt a kommunizmus alatt vágyakoztunk, mondta Orbán. „Ne kerteljünk: Brüsszelben baj van, nagy baj.”
A zöld átálllás katasztrófa, a gazdaság hanyatlik, az ukrán gabona tönkreteszi a mezőgazdaságot, a gyerekeket pedig át akarják nevelni és genderaktivisták kezére akarják adni, sorolta Orbán.
Mit lehet tenni? Orbán magyaráz: aki rosszul teljesít, és bajba sodorja a választókat, egy dolgot tehet: „veszed a kalapot és távozol. A brüsszeli vezetésnek mennie kell.” Ez magától nem fog megtörténi, ezért Orbánéknak kell megcsinálnia. Szerinte el kell foglalni Brüsszelt, félre kell tolni a bürokratákat, és kézbe kell venni a dolgokat.
A héten elindította a kampányt, és be is tiltották, utalt Orbán a betiltott konzervatív dzsemborira. Idézi a tiltás érvelését, miszerint a rendezvényt nem lehetett megtartani, mert az esemény célja, hogy egybegyűjtse a konzervatív politikusokat, akadémikusokat. A konzervativizmus múltja és jövője pedig kötődik a nemzet eszményéhez és a nemzeti függetlenség elvéhez. Ennél Orbán szerint csak az ügy végleges rendezése botrányosabb. A fellebbezésüket elmondása szerint két bíró dobta vissza, majd a harmadik bíró a belga miniszterelnök posztja után ugyanarra a fellebbezést elfogadta.
Orbán folytatta a felsorolást: A baloldalhoz képest a minimálbér 3,5, az átlagbér 3-szorosára nőtt, megőrizték az átlagnyugdíj értékét is, visszaadták a 13. havi nyugdíjat, felére csökkentették a mély nélkülözésben élő magyarok számát, és ők számolják fel a szegénységet, amit a baloldal otthagyott maga után.
„Semmilyen hazudozás, bajkeverés nem írhatja felül az igazságot” – mondta Orbán, hozzátéve, hogy 2010-ben a fele akkora volt a magyar gazdaság, mint most. ,,A magyarok ma jobban élnek, mint a Gyurcsány-korszakban, de nem olyan jól, mint szeretnének”.Az emberek ezt tudják, ezért szavaznak rájuk választásról-választásra. „Ne legyünk álszerények, ilyen munkával a hátunk mögött mi vagyunk ennek a választásnak a toronymagas esélyesei”. Azt mondta, ezért az esélyéért megdolgoztak.