Naná, hogy Bellingham, Németh Szilárd még megverné Svájcot, Weghorst, a csodacsere

• Vasárnap a C és a D csoportban is megkezdődnek a küzdelmek.
  • Hollandia 2-1-re verte Lengyelországot, a meccs előtt rendőrök lőttek meg egy baltával fenyegetőző férfit.
  • Az Eb-re 24 év után visszatérő Szlovénia a 2021-es meglepetéscsapat Dániával 1-1es döntetlent játszott, pályára lépett Cristian Eriksen, akinek az előző Eb első meccsén állt le a szíve.
  • Este 9-kor jön a nap rangadója: Anglia–Szerbia.
  • Az Európa-bajnokság menetrendjét, az eredményeket, a híreket itt lehet böngészni.
  • A magyar válogatott a sebeit nyalogatja a Svájc elleni vereség után, és készül a szerdai, németek elleni meccsre.
41 poszt
Időrend
június 16., 23:04

Az angolok behúzták

Nem az Anglia–Szerbia volt az Európa-bajnokság legjobb mérkőzése. A 13. percben Saka beadása után Bellingham fejelt a hálóba. Úgy tűnt, erőt demonstrált az angol válogatott, de másképp történt.

photo_camera Fotó: ADRIAN DENNIS/AFP

A cikk folytatódik

június 16., 22:24

Christensen olyat tett, amilyet 1989 óta senki

Egy középhátvédnek, ha mindig csak a hozzá legközelebb állónak passzol, igazán nem nehéz pontosan passzolni. Andreas Christensen, a dán válogatott és a Barcelona védője a szlovének ellen ezzel együtt olyat tett, amilyet az effajta Eb-statisztikák 1980 óta íródó történetében még senki: 89 passza közül mind a 89 pontos volt. Az alábbi ábrát alaposan szemügyre véve látszik: őrült kockázatot nem vállalt.

június 16., 22:18

Nem lefutott még az angol–szerb

Félreértés ne essék, nekem az 1-0-val az égvilágon semmi bajom nincs, tekintve, hogy ezt tippeltem. Mindazonáltal az angolok a második félidőben nagyon magukra húzták a szünetben kettőt cserélő szerbeket, akiknek ezúttal kedvük van focizni. Rá lehet még erre faragni, ahogy a csoport másik meccsén a dánok a szlovénok ellen.

június 16., 22:02

Hollandia kivételével mindenki gólt lőtt az első kaput eltaláló lövéséből

Páratlanul pontosak voltak a vasárnapi játéknapon a csapatok, Lengyelország, Szlovénia, Dánia és Anglia is gólt lőtt az első kaput eltaláló lövéséből. A szlovéneket leszámítva ez mindenkinek az első félidőben sikerült.

Hollandia a kakukktojás, nekik a harmadik pontos lövésükből lett csak gól.

Szerbia még nem talált be, igaz, kaput eltaláló lövésük sem volt.

photo_camera Fotó: OZAN KOSE/AFP
június 16., 21:18

Vezetnek az angolok, naná, hogy Bellingham lőtt

Saka beadása után Bellingham befejelte a vezető angol gólt, pedig még negyed óra sem telt el.

június 16., 21:10

Eg újabb szép rekordot döntött Bellingham

A Real Madriddal BL-t nyert Jude Bellingham az első európai játékos, aki 21 éves kora előtt három nagy tornán (két Eb-n és egy vébén) is részt vett.

június 16., 20:53

Az angolok sok-sok vébé-kieséséből egy Gelsenkirchenben történt

2006-ban büntetőpárbajban estek ki Portugália ellen, 0–0-ás rendes játékidő után.

Wayne Rooneyt kiállították, Beckhamet lecserélték, Steven Gerrard és Frank Lampard tizenegyest hagytak ki.

photo_camera Egy bánatos angol szurkolót támogatnak rohamrendőrök Fotó: MICHAEL GOTTSCHALK/ddp images via AFP
június 16., 20:27

Elfogytak az Ajax játékosok a holland válogatottból

A holland válogatott a vasárnapi, Lengyelország felett aratott 2–1-es győzelménél egy Ajax játékos sem kapott helyet a kezdőcsapatban. A kispadon is csak egy ült, a csatár Steven Bergwijn.

Nagy tornán 2008 óta nem fordult ez elő, és minden mérkőzést figyelembe véve is csak a tizenkettedik alkalom, hogy a hollandok kezdőjében ne legyen Ajaxos.

Az Ajax gyenge szezont futott, kiesőhelyen is állt, végül ötödikek lettek. Ennyire rosszul 2000 óta nem szerepeltek a holland bajnokságban.

június 16., 20:14

Az Eb eddigi legkeményebb meccse jöhet

photo_camera Fotó: KENZO TRIBOUILLARD/AFP

Anglia idén lejátszott négy meccséből kettőt is elveszített. Különösen kínos volt Izlandtól kikapni hazai pályán, a Wembleyben. És ez még nem minden, Anglia 2022-ben kiesett a Nemzetek Ligája A divíziójából, Magyarországtól oda-vissza vereséget szenvedve. Gareth Southgate szövetségi kapitánynak az állása a tét. Ha Anglia nem nyeri meg az Európa-bajnokságot, menesztik, de valószínűbb, hogy ő maga mond fel.

Az önálló szerb válogatottakról két dolog elmondható: nagyon jó keretük van, és sosem jutnak tovább a csoportkörből. Mióta Szerbia nem Jugoszláviaként (és nem is Szerbia-Montenegróként) szerepel világversenyeken, egyszer sem jutottak tovább a csoportjukból. Ez három vébét jelent, Európa-bajnokságra most jutottak ki először.

Amíg a játékosok készülődtek, a szurkolók Gelsenkirchen belvárosában balhéztak. A szerbek és az albánok csörtéjéről már írtunk, de a város más pontján is repültek a székek. Ott az angolok balhéztak, de mielőtt tömegverekedéssé fajult volna a helyzet, elfutottak

június 16., 20:04

A hatodik meccsen született meg az első döntetlen

Soha nem kellett még ilyen sokat várni Eb-n egy döntetlenre. A hatodik mérkőzésen megtörtént, Dánia-Szlovénia 1-1.

június 16., 20:01

Nem bírt egymással Dánia és Szlovénia

Az előző Eb első dán meccsén 43. percében Christian Eriksen összeesett, megállt a szíve. Azóta három év telt el, A dánok középpályása felgyógyult, és most, három évvel később újból a kezdőcsapat tagjaként futhatott ki egy újabb Eb nyitómeccsén, ezúttal nem a finnek, hanem szlovének ellen.

photo_camera Fotó: GOKHAN BALCI/Anadolu via AFP