Ez a lengyel válogatott most nem volt színtelen-szagtalan, mégis a hollandok nyertek

M. Depay

Az ember azt gondolta volna, hogy valami se íze, se bűze lengyel válogatottat látunk megint, ahogy a nagy tornákon azt már megszoktuk. Különösen, hogy a sérült Robert Lewandowski nélkül kellett felállniuk. A hollandok kezdték jobban a meccset, többször is centikkel ment el a labda a lengyel kapufa mellett, bár őrült nagy helyzet nem volt.

Mielőtt elégedetten hátradőltünk volna, hogy lám, mi megmondtuk előre, hiszen akkora nagy szakemberek vagyunk, jött Zieliński szöglete, Buksa fejese, vezettek a lengyelek.

A hollandok támadásban maradtak, és a játék képe alapján semmi meglepő nem volt abban, hogy a liverpooli Gakpo góljával egyenlítettek. A 29. percben 18-20 méteres lövése a védőkről pattant a hálóba, a rossz irányba eldőlő Szczęsny szomorúan nézte, ahogy a labda nem túl nagy erővel elpattog mellette.

A második félidő első felében a lengyelek játszottak nagy fölényben, hosszú percekre beszorították a hollandokat. Ekkor már összegyűrtük, és a szemetesbe hajítottuk a fotelszurkolói diplománkat, ezt nem láttuk előre.

Csakhogy mégsem vagyunk akkora hülyék. A meccsen egy jókorát fikázó Ronald Koeman szövetségi kapitány a 81. percben beállította az utolsó két válogatott meccsén betaláló Weghorst-t, aki a 83. percben Aké második gólpassza után betalált.

photo_camera Fotó: RONNY HARTMANN/AFP

Rohantunk a szemeteshez, kisimítottuk a diplománkat. Még akkor is, ha kellemes meglepetést okozott ugyan ez a lengyel csapat, de nem csodálnánk, ha Ausztria és Franciaország ellen is a szimpatikus vesztes kenne az ő szerepük.