Naná, hogy Bellingham, Németh Szilárd még megverné Svájcot, Weghorst, a csodacsere

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Vasárnap a C és a D csoportban is megkezdődnek a küzdelmek.
  • Hollandia 2-1-re verte Lengyelországot, a meccs előtt rendőrök lőttek meg egy baltával fenyegetőző férfit.
  • Az Eb-re 24 év után visszatérő Szlovénia a 2021-es meglepetéscsapat Dániával 1-1es döntetlent játszott, pályára lépett Cristian Eriksen, akinek az előző Eb első meccsén állt le a szíve.
  • Este 9-kor jön a nap rangadója: Anglia–Szerbia.
  • Az Európa-bajnokság menetrendjét, az eredményeket, a híreket itt lehet böngészni.
  • A magyar válogatott a sebeit nyalogatja a Svájc elleni vereség után, és készül a szerdai, németek elleni meccsre.
41 poszt
  • Legújabbak elöl
  • Régiek elöl

Albánokra, és nem angolokra támadtak székekkel szerb szurkolók

A korábbi hírekkel ellentétben nem angol, hanem albán szurkolókkal csaptak össze a szerbek vasárnap délután Gelsenkirchenben.

Az albánok szombaton a közeli Dortmundban játszottak az olaszokkal. A két város közötti táv 36 perc vonattal, nem meglepetés, hogy néhány vérmes albán szurkoló vonatra szállt, hogy összecsaphassanak szerb huligánokkal.


  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Szívmegállása után játszhat újra Eb-n Christian Eriksen

18 órától Szlovénia-Dánia meccsel folytatódik az Európa-bajnokság vasárnapi programja.

A két csapat egy csoportban szerepelt az Eb-selejtezőkben is. Szlovéniában 1-1-es döntetlen, Dániában 2-1-es dán győzelem született. Szlovénia sosem verte még meg Dániát.

A dánok jól teljesítettek az Eb-t megelőző felkészülési meccseken, Norvégiát 3-1-re, Svédországot 2-1-re verték meg. A csapat sztárja a Manchester United középpályása, Christian Eriksen, aki azok után játszik újra Eb meccset, hogy a 2021-ben, Finnország ellen megállt a szíve, és újra kellett éleszteni.

Christian Eriksen (10) ünnepli a Svédországnak lőtt gólját
Fotó: LISELOTTE SABROE/AFP

A szlovének másodjára jutottak ki Eb-re, először 2000-ben voltak. Legnagyobb sztárjaik az RB Leipzig 21 éves csatára, Benjamin Šeško és az Atlético Madrid kapusa, Jan Oblak.

Eb-meccset még sosem nyertek, de voltak már hozzá közel. A 2000-es Eb-n már 3-0-ra is vezettek Jugoszlávia ellen, de a vége 3-3-as döntetlen lett.

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

A hollandok végül csak megverték a lengyeleket

Az ember azt gondolta volna, hogy valami se íze, se bűze lengyel válogatottat látunk megint, ahogy a nagy tornákon azt már megszoktuk. Különösen, hogy a sérült Robert Lewandowski nélkül kellett felállniuk. A hollandok kezdték jobban a meccset, többször is centikkel ment el a labda a lengyel kapufa mellett, bár őrült nagy helyzet nem volt.

Dumfries és Weghorst boldog
Fotó: CHRISTOPHE SIMON/AFP

A cikk folytatódik

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

És akkor jött Weghorst

A 83. percben a csereként beállt Weghorst góljával, Aké passza után, Hollandia megszerezte a vezetést. A csatár két perce volt mindössze a pályán.

Fotó: RONNY HARTMANN/AFP
  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Ronald Koeman folytatta az Eb-n fikázó szövetségi kapitány hagyományát

Joachim Löw talán visszavonult, de az öröksége megmaradt. Ronald Koeman, a hollandok szövetségi kapitánya hatalmasat fikázott a lengyelek elleni meccs izgalmában.

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Tíz válogatott bemutatkozása után már csak egy gólt nem szerző van

A horvát. Pedig világbajnoki döntőt játszottak másfél évvel ezelőtt, de az Eb mintha nem az ő terepük lenne. Legutóbb 13. helyen végeztek.

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Bejött a papírforma: székekkel támadtak egymásra szerb és angol szurkolók

Ahogy az várható volt, összecsaptak a legvérmesebb angol és szerb szurkolók a két csapat esti meccse előtt Gelsenkirchenben.

A legfrissebb videóban egy csoport békésen iszogató szerb valamin felháborodik, és székekkel kezd el rohanni angol szurkolók felé. A videó érdemi része idáig tart, a fantáziánkra hagyva azt, ami ezek után történt.

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Ádám Martin elmondta, mit gondol a mémesedéséről

„Visszajut hozzám egy-két engem ábrázoló mém, de jókat röhögök rajta. Ilyen testalkatom van, ilyennek születtem, persze akkor még kisebb voltam. Van egy genetikám, ez van. Ha Németországnak győztes gólt rúgok, akkor nem azért lesz, mert a mémeket nézegettem és ez felhúzott volna.”

Fotó: NIKOLAY DOYCHINOV/AFP

A cikk folytatódik

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Styles és Nego még külön edz

A sérüléssel bajlódó Styles Callum és Nego Loic továbbra is külön készül a társaitól, de utóbbi immár labdás gyakorlatokat is végez a németországi Európa-bajnokságon szereplő magyar labdarúgó-válogatott dél-bajorországi bázisán.

A vasárnapi tréningre többen – köztük a csapatkapitány Szoboszlai Dominik is – kerékpárral érkezett. Ahogy az a meccsek utáni napon lenni szokott, a sokat játszók könnyített munkát végeztek. A többiek viszont igencsak intenzív, gyors, rövidpasszos játékot gyakoroltak a foglalkozás nyilvános részében, de ebben sem Styles, sem Nego nem vett részt. A múlt kedden, az írországi felkészülési mérkőzésen megsérült francia születésű szélső viszont már labdás gyakorlatokat is végrehajtott, ami egy lépés előre a felépülésében.

Nego itt még egészségesen a törökök ellen
Fotó: ARPAD KURUCZ/Anadolu via AFP

A több mint egyórás edzés a tervezettnél valamivel tovább tartott.

A svájciaktól szombaton elszenvedett 3-1-es vereséget követően a magyarok szerdán a házigazda és a pénteki nyitányon Skóciát 5-1-re legyőző németekkel csapnak össze Stuttgartban.

(Via MTI)

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Szczęsny szomorúan nézte, ahogy a labda elpattog mellette

A játék képe alapján semmi meglepő nem volt abban, hogy Hollandia a liverpooli Gakpo góljával egyenlített. A 29. percben 18-20 méteres lövése a védőkről pattant a hálóba, a rossz irányba eldőlő Szczęsny szomorúan nézte, ahogy a labda nem túl nagy erővel elpattog mellette. A gól után a lengyelek vezettek néhány veszélyes akciót.

Fotó: ODD ANDERSEN/AFP
  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Hálóban a Buksa-gól

A hollandok kezdtek jobban, mégis az esélytelenebb, Lewandowski nélküli lengyelek szerezték meg a vezetést a 16. percben. Zieliński szögletét a Törökországban játszó Buksa fejelte be. Ha a lengyelek egy Eb-n vezettek, akkor sose kaptak ki. A stadionban nagyjából 30-30 ezer lengyel és holland szurkol csapatának.

Fotó: JENS BUTTNER/dpa Picture-Alliance via AFP
  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

36 éve Van Basten-csodagólt ünnepeltek a hollandok

Megkezdődött a Lengyelország–Hollandia meccs Hamburgban, és ha már Hollandia: 36 éve lőtte Marco Van Basten minden idők egyik leghíresebb gólját a Szovjetuniónak az 1988-as Eb döntőjében.

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Egy Molotov-koktélt is meg akart gyújtani a férfi, akit meglőttek Hamburgban

Hamburg központjában a lengyel–holland meccs előtt két és fél órával egy férfi baltával fenyegette meg a rendőröket, akik válaszul meglőtték. A férfi súlyosan megsebesült. Azóta újabb információk is kijöttek az esetről a BBC-n:

  • A rendőrök paprikasprével próbálták meg ártalmatlanná tenni, mielőtt egy sorozatot adtak le rá.
  • Az elkövető egy Molotov-koktélt is meg akart gyújtani.
  • Az első hírektől eltérően az eset nem a holland szurkolói zónában történt, hanem attól pár száz méterre a Reeperbahnon, a hamburgi bulinegyedben.
Fotó: BODO MARKS/dpa Picture-Alliance via AFP
  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Magyarország Svájc ellen kapott annyit, mint előtte öt meccsen

Megnéztük, milyen teljesítményt nyújtottak az Eb előtti öt meccsükön a résztvevő csapatok. Felkészülési és tétmeccset egyaránt beleszámoltunk. A szerzett pontok alapján sorrendbe állítottuk őket, zárójelben a gólkülönbségük van. Ezek a számok persze nem jelentenek sokat, egy cseh–osztrák döntő nagy meglepetés lenne.

Duah lövi Svájc első gólját Gulácsinak
Fotó: JAVIER SORIANO/AFP
  • Magyarország egy meccsen kapott annyi gólt, amennyit több hónap alatt.
  • A spanyolok folytatták a gólszórást szombaton a horvátok ellen.
  • A németek a gyenge felkészülés után lehengerlő teljesítményt nyújtott a nyitómeccsen Skócia ellen.
  • Skótoknál bejönni látszik a rossz forma, angolok már csomagolhatnak?
  1. Csehország - 15 (16-4)
  2. Ausztria - 13 (13-3)
  3. Lengyelország - 13 (12-3)
  4. Horvátország - 13 (10-3)
  5. Hollandia - 12 (19-2)
  6. Magyarország - 12 (10-3)
  7. Belgium - 11 (12-2)
  8. Szlovénia - 11 (8-4)
  9. Olaszország - 11 (5-1)
  10. Spanyolország - 10 (16-6)
  11. Szlovákia - 10 (11-4)
  12. Ukrajna - 10 (9-5)
  13. Dánia - 10 (7-4)
  14. Németország - 10 (6-4)
  15. Portugália - 9 (13-8)
  16. Svájc - 8 (6-2)
  17. Franciaország - 8 (8-6)
  18. Grúzia - 8 (8-6)
  19. Albánia - 7 (6-5)
  20. Szerbia - 7 (7-8)
  21. Románia - 6 (4-4)
  22. Anglia - 5 (6-5)
  23. Skócia - 5 (7-10)
  24. Törökország - 2 (3-10)

A nap kérdése, hogy Anglia a gyengén sikerült felkészülés után hogyan fog teljesíteni a szintén gyengélkedő Szerbia ellen. De érdekes, hogy az azonos Eb-selejtezőcsoportból kijutó, egymást jól ismerő Szlovénia és Dánia ezúttal mit játszanak egymás ellen. A selejtezőkben egyszer döntetlen, egyszer dán győzelem született.

  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn