Török és portugál győzelem a csoportkör első fordulójának zárónapján

• Szinte csak most kezdődött az Európa-bajnokság, de máris vége a csoportkör első fordulójának.
  • Kedden az F-csoportban először Törökország játszott Grúziával, kifejezetten szórakoztató meccsen nyertek a törökök 3-1-re.
  • Portugália a hosszabbításban fordított Csehország ellen.
  • Marco Rossi sajtótájékoztatót tartott a szerdai Németország elleni meccs előtt, azt mondta, a svájci meccs első félidejében szégyellte a csapata játékát.
  • A német szövetségi kapitány szerint a magyar válogatott a skótokkal van egy szinten.
  • Az Eb menetrendjét, az eredményeket, a híreket itt lehet böngészni.
29 poszt
Időrend
június 18., 20:52

A portugál csereember második labadérintéséből gólt szerzett

Francisco Conceição rúgott be egy Hranáčról beadás után lecsorgó labdát.

Hranáč a második portugál gólban is jócskán benne volt, nagyon rosszul ért hozzá a labdához, lényegében kiszolgálta Conceiçãót.

június 18., 20:46

Lesgólt lőtt Portugália

Egy remek beadást követően Ronaldo fejelt kapura, a labda a kapufát találta el, onnan viszont Jotához pattant, aki gólt lőtt. De nem örülhettek sokáig a portugálok, Ronaldo lesen kapta a labdát.

Ezért kár volt meglincselni a portugáloknak Staněk kapust, mikor a gól után nem akarta odaadni a labdát.

június 18., 20:30

Balszerencsés cseh öngól, 1–1

Egy középre tett labdába úgy ütött bele Staněk kapus, hogy az pont az orra előtt álló védőre, Hranáčra pattant, róla pedig a kapuba. Portugália–Csehország 1–1.

photo_camera Fotó: PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP
június 18., 20:22

Kapáslövéssel vezet Csehország

Körülbelül 18 méterre a portugál kaputól Provod megkapta a labdát, és rögtön rálőtte a kapura. Gól lett belőle.

Vezet Csehország, ez óriási meglepetés a meccs képét nézve. A csehek a félpályán alig tudtak átjönni.

photo_camera Fotó: GABRIEL BOUYS/AFP

A lipcsei szurkolói zónát is bezárták

Lipcsét, a cseh-portugál meccs helyszínét is elmosta az eső, a szurkolói zónát be kellett zárni.

photo_camera Fotó: SEBASTIAN WILLNOW/dpa Picture-Alliance via AFP

Délután Dortmundban is rossz volt az idő, ott ki sem nyitott a fan zone.

június 18., 19:47

Előszőr nincs gól az első félidőben

Eddig minden meccsen született gól az első félidőben az idei Eb-n, egészen eddig.

A portugálok végigtámadták a félidőt, de a csehek rendezetten védekeztek.

photo_camera Fotó: ADRIAN DENNIS/AFP
június 18., 19:00

Már nem Király Gábor minden idők legöregebb Eb-játékosa

Hanem Pepe, a portugálok védője, aki februárban töltötte a 41. életévét.

photo_camera Fotó: HENDRIK SCHMIDT/dpa Picture-Alliance via AFP

Király Gábor 2016-ban 40 éves és 86 napos volt, mikor pályára lépett Belgium ellen a nyolcaddöntőben, akkor ezzel ő lett minden idők legöregebb Eb-játékosa.

június 18., 18:58

Hatodik Eb-jén lép pályára Cristiano Ronaldo

Ezzel rekordot döntött.

photo_camera Fotó: DAVID INDERLIED/dpa Picture-Alliance via AFP

Az első Eb-jén, 2004-ben döntőig jutott Portugáliával, de a döntőben Görögország győzött. Végül 12 évvel később, 2016-ban Portugália megnyerte az Eb-t, a döntőben lesérülő Ronaldóval a soraiban. A legutóbbi Eb-n, 2021-ben 4 meccsen 5 gólt lőtt.

Cristiano Ronaldo 39 évesen, a szaúdi ligából beválogatva a 26. Eb-meccsén lép pályára.

június 18., 18:50

A törökök gólszerzője lett a legfiatalabb, aki gólt lőtt első Eb-meccsén

A törökök 19 éves és 114 napos játékosa, Arda Güler fantasztikus gólt lőtt Grúzia ellen. A Real Madrid fiatal játékosa ezzel a legfiatalabb játékos lett, aki gólt lőtt Európa-bajnoki debütálásán.

photo_camera Fotó: EMIN SANSAR/Anadolu via AFP

A rekordot eddig Cristiano Ronaldo tartotta, aki 2004-ben 19 évesen és 127 naposan lőtt gólt Görögországnak.

link Forrás
június 18., 18:15

Portugália átgázolt a selejtező csoportján, de mire mennek az Eb-n?

A portugál válogatott csalódáskeltő világbajnoki szereplése után a szövetség kirúgta a 2014 óta kapitányként szolgáló Fernando Santost, helyére Roberto Martínez került, akit szintén csalódáskeltő világbajnoki szereplés miatt rúgtak ki a belgáktól.

Az új kapitánnyal Portugália minden meccsét megnyerte a selejtezőben, 36 lőtt gól mellett csak 2 kapott gól volt a mérlegük. Az Eb előtti felkészülési meccseken akadt meg a szekér először, a szlovénektől és a horvátoktól is kikaptak.

photo_camera Cristiano Ronaldo és Roberto Martínez
Fotó: DAVID INDERLIED/dpa Picture-Alliance via AFP

Portugália ellenfele az a Csehország, ahol a kijutást követően mondott le a szövetségi kapitány, a gyenge selejtezőbeli szereplés miatt. A mindössze hat kapott gól imponáló, de lőtt gólokban az Eb-re kijutó csapatok közül holtversenyben ők lőtték a legkevesebbet.

Az új kapitány, Ivan Hašek négy győzelemmel nyitott. A portugálok elleni meccs lesz az első tétmeccse cseh kapitányként.

Portugália és Csehország gazdag közös Eb-múlttal rendelkeznek. Az 1996-os Eb-n még Csehország győzött, 2008-ban és 2012-ben már Portugália. Cristiano Ronaldo mindkét portugál győzelem során betalált.

Portugália–Csehország 21 órától.

június 18., 18:01

Grúzia mindent feltett egy lapra

A 96. percben felküldték a kapust is a szöglethez, ezt azonban a török védők kifejelték, sőt, Aktürkoglu megindult a labdával. A kapuig meg sem állt, 20 méterről bepasszolta, 3-1-re nyert Törökország.

photo_camera Aktürkoglu passzol az üres kapuba Fotó: OZAN KOSE/AFP
június 18., 17:27

Az Eb talán eddigi legnagyobb gólját lőtte a török Arda Güler

A Real Madrid 19 éves tehetsége, Arda Güler a 65. percben elképesztő ballábas bombát eresztett a jobb felsőbe. Ayhan szerezte meg a labdát, majd passzolta Gülernek, aki - még mielőtt odaértek volna a védők - több mint 20 méterről eleresztette, 2-1 Törökországnak.

link Forrás
június 18., 17:04

Rossi: Sok idióta ül a billentyűzetek mögött

photo_camera Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI/MTVA

Marco Rossit, a magyar válogatott szövetségi kapitányát is megkérdezték az Ádám Martinos mémekről. Azt mondta, sok idióta ül a billentyűzetek mögött, és elfogadhatatlannak tartja, hogy megsértsék a játékosait. Reméli Ádám gólt fog lőni az Eb-n, mert az jó válasz lenne az internetezőknek. A játékos ennél könnyedebben reagált a mémekre.

Rossi továbbá elmondta, hogy a svájci meccs első félidejében szégyellte a csapata játékát, a németek ellen 2-3 poszton szeretne változtatni, és küzdeni fognak azért, hogy felemelt fejjel jöhessenek le a pályáról.