Nadal rákapcsolt a harmadik játszmában, Fucsovics már a negyedik bréklabdát hárította a szettben
1-1-es állásnál, de végül hozza a magyar az adogatását. Mindkettőt nehezen, de vezet 2-1-re.
- Link másolása
- X (Twitter)
- Tumblr
1-1-es állásnál, de végül hozza a magyar az adogatását. Mindkettőt nehezen, de vezet 2-1-re.
Az 52 kilogrammosok között a negyeddöntőben vereséget szenvedő judósra a vigaszágon a vb- és Eb-harmadik, izraeli Gefen Primo várt rá. Az Atomerőmű SE 28 éves sportolója mindössze 46 másodperc után, egy földharc során karfeszítéssel átfordította ellenfelét, aki kopogással jelezte, hogy feladja. Pupp és a bronzéremért a francia Amandina Buchard és az üzbég Dijora Keldijorova elődöntő vesztesével találkozik.
Pedig az elsőt nagyon simán, 6-1-re hozta a spanyol. A másodikban Fucsovics az elején elvette az egyre többet hibázó, a a vélhetően a sérülése miatt keveset mozgó Nadal szerváját, amit a spanyol visszabrékelt ugyan 5-3-nál, de Fucsovicsnak volt erre is válasza: fogadóként behúzta, ezzel 6-4 lett a második szett.
Ellenfele a japán Koki Kano.
Hátrányból fordítva nyert, fantasztikus vívást mutatott be a harmadik számú magyar párbajtőröző. Ő szállítja azt a formát, amit Kochtól meg Siklósitól vártunk az olimpia előtt.
visszavette az elvesztett szervagémjét Fucsovics 5-3-as vezetésénél. Ehhez kellett egy óriási labdamenet is, amit végül a spanyol nyert. 5-4-ről folytatják, Nadal adogatásával.
1-5-ről 12-11-re vezet Andrásfi az olasz Vismara ellen.
mert azzal Fucsovics hozza az adogatását és 5-2-re vezet. Megnézték közelről a labda nyomát, kint volt, beletörődik a spanyol.
A spanyol nem robban minden labdára, Fucsovics ezt rövidítésekkel használja ki. Nagyot változott a játék képe a spanyol által simán nyert első játszma óta. Nadal adogatása jön. Fucsovics brékpontig jutott, az elsőbe belehibázott, a másodikat hosszúra ütötte, a spanyol megnyeri, de 4-2-re vezet még Fucsovics.
Meglepetésre nem Siklósi vagy Koch, hanem Andrásfi Tibor jutott a legtovább a magyar párbajtőrözők közül. Andrásfi rövidesen az olasz Vismara ellen vív az elődöntőért.
Ugo Humbert volt a magyar teniszező ellenfele az első fordulóban, és 6:3, 6:2-re nyert a francia.
Lee Kiefer nagy falatnak bizonyult, az amerikai már az első harmadban óriási előnyt harcolt ki, amit csak növelni tudott. 10 tus különbségnél már Pásztor is csak mosolyogva csóválta a fejét, ekkor látszott, hogy nem tud fogást találni Kieferen. Az utolsó harmadra nem is került sor. A vége 15-4, Pásztor kiesett.
A második játszmában a magyar adogatott először, és hozta is. Aztán Nadal a saját adogatásánál került bajba, biházni kezdett, Fucsovics bréklabdához is jutott, amit ki is használt. Az elveszett első játszma után 2-0-ra vezet a másodikban Fucsovics, sőt újra hozta a saját adogatását, ezzel már 3-0. A másik meccsen Humbert a második játszmában is brékelte Marozsánt és 4-1-re vezet.
Bátran kezdett az olimpiai címvédő Kiefer, sorra vitte be a tusokat Pásztornak. Már az első harmadban eldőlni látszik az asszó.
A világelső amerikai Kiefer az ellenfél, a tét az elődöntő.