A három érmet szerző Csipes Tamara kapja a legnagyobb olimpiai jutalmat, 111 millió forintot

sport
augusztus 11., 11:45

Bőkezű a sikeres magyar olimpikonok jutalmazása Magyarországon. Idén ez így néz ki:

8. hely: 3,08 millió forint

Minden megszerzett érem után jár a jutalom, a párosoknál, négyeseknél, csapatoknál is külön-külön. A legtöbb érmet Csipes Tamara nyerte, hármat is, két ezüstöt és egy bronzot. Ezzel az övé lesz a legnagyobb jutalom.

link Forrás

Ez nem a teljes lista. Losonczi Dávid például jótékony célra ajánlotta fel a számára csalódást jelentő ötödik helyért járó 15,73 milliós jutalmat, mert elmondása szerint nem a pénzért csinálja.

A bokszszövetség pedig Hámori Luca ötödik helyért járó díját pótolta ki 15,73 millióról 32,35 millióra, mert Iman Heliffel bokszolt. Ez ugyanakkor kiakasztotta a szintén ötödik Kovács Richárdot, mert szerinte a szövetség nem mér egyenlő mércével a pontszerzők között.

Három éve is Csipes Tamara kapta a legnagyobb jutalmat, akkor 10 százalékkal alacsonyabbak voltak a díjak. Csipes aranyat nyert kajak négyesben, ezüstöt egyesben, és negyedik lett párosban, ez 107,2 milliót ért. Kozák Danuta 100 milliót kapott (kajak négyes arany, párosban bronz, egyéniben 4. hely), Milák Kristóf szintén 100 milliót kapott (arany 200 pilangón, ezüst 100 pillangón, 5. hely a 4-szer 100-as gyorsváltóval). Szilágyi Áron akkor 78,5 millió kapott (kardban egyéni arany, csapatban bronz), akárcsak Bodonyi Dóra (kajak négyesben arany, kettesben bronz). Kopasz Bálintnak 71,5 milliót ért az egyéni arany és páros negyedik helye. Tótka Sándornak 55,7 milliót ért a 200-as kajak arany és a hetedik hely a négyesben.

Az olimpiai érmeseknek 35 éves koruk után életjáradék is jár, ezt a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított évi átlagkeresethez igazítják. A bajnokok ennek a száz százalékát kapják, az ezüstérmesek ennek a hetven, a bronzérmesek az ötven százalékát. Minden érem után jár.