Ha csak egy 125 kilós szabadfogású olimpiai birkózó döntőt néznél meg ma vagy valaha, ez legyen az

augusztus 11., 00:04

A grúz Geno Petriashvili elég nagy alakja a szabadfogású birkózásnak, mérete és eredményei miatt is. Háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok, a riói olimpián harmadik lett, a tokióin második. Most Párizsban eljutott a döntőig, ezzel elérhető közelségbe került, hogy teljessé tegye a kollekcióját.

És az első menetben úgy is tűnt, hogy simán meg is lesz. Három perc után a grúz a világbajnoki címvédő iráni Amir Hosszein Zare ellen 10-1-re vezetett. Aztán pörgetett egyet, ezzel lett 12-1, ami technikai tust jelent. De videózás jött, eltörölték a két pontot, ment tovább a meccs. Az iráni ellenfele pedig a semmiből feltámadt, és egyre szerezte a pontokat, miközben a grúz megsérült.