Új törvényjavaslattal venné fel a harcot a közösségi média káros hatásaival egy brit parlamenti képviselő. A munkáspárti Josh MacAlister javaslatát konzervatív politikusok és gyermekjogi szakértők is támogatják. MacAllister a héten találkozik a technológiáért felelős miniszterrel, hogy megvitassák a javaslatot.
A jogszabály 13-ról 16 évre emelné az online nagykorúság korhatárát, így a techcégek később férnének hozzá szülői engedély nélkül a gyermekek adataihoz. Az intézkedés célja, hogy megnehezítse a vállalatok számára a függőséget okozó tartalmak terjesztését.
Emellett direkt felhatalmazást adna a brit telekommunikációs hatóságnak, az Ofcomnak, hogy fellépjen a gyermekek érdekeinek védelmében. A hatóság kötelezettségeket is kapna, például felül kellene vizsgálnia a mobiltelefonok 16 éven aluliak számára történő értékesítését.
MacAllister szerint azért kell sürgősen szabályozni a területet, mert egyre több a bizonyíték rá, hogy a gyermekeknek árt a napi többórás telefonozás. A brit szülők jelenleg nem tudják eldönteni, hogy eltiltsák-e gyermekeiket a közösségi médiától, vagy kitegyék-e őket az ártalmas tartalmaknak és a függőségnek. MacAllister azt mondta, más országok bátran szabályozták a kérdést, ezért az Egyesült Királyság sem kockáztathatja, hogy fiataljai lemaradjanak.
Keir Starmer munkáspárti brit miniszterelnök korábban kijelentette, hogy ellenzi a mobiltelefonok szimpla betiltását a 16 éven aluliak számára. Ugyanakkor elmondta, komolyan meg kell fontolni, milyen tartalmakhoz férhessenek hozzá a fiatalok.
A brit kormány egyik szóvivője szintén sietett hangsúlyozni, hogy – szemben a magyar kormánnyal – nem akarják kitiltani a mobiltelefonokat az iskolákból. (via The Guardian)