Fél évre eltiltották az olasz férfi vízilabda-válogatottat, miután kiakadtak az olasz-magyar olimpiai meccs után

október 18., 08:04

Az Aquatics Integrity Unit of World Aquatics 6 hónapos eltiltást szabott ki az olasz szövetségre, 50 ezer dollár pénzbírsággal, amelyet 2025. január 15-ig kell megfizetni (és további 50 000 dollárt a 2026. október 17-ig elkövetett jövőbeli esetleges jogsértések függvényében) a párizsi olimpián lezajlott tiltakozás miatt – tudatta az olasz szövetség, amely szerint a párizsi tornán a játékvezetők és a VAR súlyos technikai hibája befolyásolta válogatottjuk továbbjutását a magyarok elleni negyeddöntőben. A tilalom csütörtökön, október 17-én vette kezdetét.

Az olaszok teljesen kiakadtak a magyarokkal lejátszott meccs után az érvénytelenített gól és egy négyperces kiállítás miatt. A mérkőzésen egy hosszú gólcsend után értek utol minket az olaszok, és 3-3 lett az állás. A bírók ezután hosszasan videóztak, és különös ítéletet hoztak: az olaszok gólját elvették, és Condemit négy percre kiállították ütésért, mondván, nemcsak gólt lőtt, de szándékosan megütötte Jansikot. A gólt elvették, Magyarország jöhetett büntetővel, Manhercz belőtte, 4-2 ide. A vége 9-9 lett, a magyar csapat ötméteresekkel jutott tovább. (vlv)