
„Sokakkal beszéltem az elmúlt órákban, és egyetértettünk abban, hogy ezt nem hagyhatjuk szó nélkül! Ha egyszer is szemet hunyunk az ilyen felett, akkor meg fog szűnni a hazánk, és jöhet a Hegedűs hadnagyok és Brüsszel Péterek országa!” – Bayer Zsolt ezekkel a szavakkal hívja „a CÖF képviseletében és szervezésében” tüntetni szombatra a fideszeseket. Kollár Kinga tiszás EP-képviselő beszéde miatt fognak tiltakozni – a beszédet itt ismertetjük –, amelyben az ellenzéki politikus többek között azt mondta:
„A téma a jogállamisággal kapcsolatos kondicionalitási eljárás hatékonysága. Magyarként azt kell mondanom, hogy nagyon hatásosnak bizonyult a jogállamisági mechanizmus. Mert körülbelül 21 milliárd eurónyi forrást felfüggesztettek, ebből pedig több mint 1 milliárd eurót már el is vesztettek a magyarok. Ez komolyan befolyásolja a magyar állam működését (…) a magyarok romló életszínvonala erősíti az ellenzéket.”
Bayert ezek a szavak az őszödi beszédre emlékeztették, és szerinte megdöbbentő, „hogy nem is szégyellik, hogy a saját országuk ellen dolgoznak, hanem még büszkék is rá”. A tüntetést a fideszes álcivil CÖF és Bayer szombat délután három órára hirdette meg a Millenáris Parkba, az Európai Bizottság képviselete elé.
Kollár beszéde Orbán Viktor reggeli rádióinterjújában is főszerepet kapott, történetesen neki is épp az őszödi beszéd jutott eszébe. A miniszterelnöki szavakra reagált Magyar Péter, a Tisza elnöke, aki azt írta Facebook-posztjában: „Orbán jó kommunista módszerrel azzal vádol másokat, amit ő maga tett: Orbán 2006-ban az Európai Parlamentben követelte a hazánknak járó uniós források visszatartását.”