Tyúkól#57: Asszertív karácsonyi ünnepeket kívánunk!

podcast

Két hét múlva karácsony. Áldott, ünnepi időszakban vagyunk. Vagy nem? Stressz, túlterheltség, kialvatlanság és földi pokol. Meg a remény, hogy ha eljutunk a célig (vagyis karácsony estig), akkor varázsütésre minden jobb lesz. De hogy lesz jobb? Többek közt erre a kérdésre keressük a választ Ott Annával, a Nem rossz könyvek társpodcasterével és Wertán Sára kommunikációs trénerrel, mediátorral.

Nem véletlenül velük: 2024 tavaszán indult el Anna podcastja, az Ezt senki nem mondta! a Könyves Magazin égisze alatt, amiben írókkal, költőkkel, színészekkel, alkotó emberekkel beszélget a szülővé válásról. Idén decemberben pedig azonos címmel megjelent az a bookazine is, ami még mélyebben járja körül a szülőség témakörét, személyes történeteken, szakértői útmutatókon és persze rengeteg-rengeteg irodalmon keresztül. A kötetbe Sára is írt egy személyes történetet, amit szülőként sokan könnyedén át tudunk élni.

Na, de hogyan éljük túl az ünnepeket?

Bővebben:

  • 00:20 Majdnem hetvenedik Tyúkól a csilingelő rénszarvasok között.
  • 02:40 Nem is annyira meglepő, de az anyaság meglepő!
  • 03:30 Miért annyira megterhelő az évnek ez az egyébként szép időszaka? Mit tehetünk, hogy könnyebb legyen?
  • 04:30 Nem lesz jó a karácsony, ha nem vagyunk eléggé szétcsúszva?
  • 07:40 Rutin és ünnep EGYSZERRE.
  • 08:10 Mi van, ha nincs bejgli?
  • 09:50 Nem elengedni kell a dolgokat, hanem racionalizálni.
  • 12:10 Hogyan ne legyünk december 24-én estére idegbetegek?
  • 14:00 A karácsony egy nagyító – előjönnek azok a dolgok, amikről egész évben nem beszélünk.
  • 20:04 Hogyan legyél asszertív az ünnepi asztalnál?
  • 23:00 Sokat számít, hogy áldozatként éljük-e meg ezeket a helyzeteket, vagy sem.
  • 25:40 …és akkor jön, hogy már előre felidegesítjük magunkat.
  • 26:28 A határok még bennünk sem annyira szilárdak, így nehéz érvényesíteni őket.
  • 30:00 Ki vagyok én egy térben a gyerekemmel és az anyámmal egyszerre anyaként?
  • 40:00 Az egy dolog, hogy minket mennyire nyomasztanak az ünnepek, na de a gyerekeket!
  • 44:44 Még a szülőnek is gyomorgörcse van attól, hogy a Mikulás mindent lát.
  • 47:57 A címkézés tehetetlenné tesz.
  • 51:41 Na és mi, felnőttek hogyan kommunikálunk az érzéseikről?
  • 54:20 Könnyebb kitárulkozni a gyereknek, mint egy másik felnőttnek.
  • 59:05 Nóra felvetette megint az Anna Karenyina olvasóklub ötletét, ami még mindig a Karamazov testvérek, senki ne tévesztődjön meg!

Olvasni/hallgatnivalók:

Podcastunk kéthetente jelentkezik új adással, meghallgatható a 444 Spotify- és Apple-csatornáján is. Korábbi adásaink itt találhatók. Javaslataid, ötleteid, meglátásaid a tyukol@444.hu címre várjuk. (Illusztráció: Kiss Bence/444)

Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast