Önkormányzati
választás 2019

Budapest
Budapest IV. kerület

Összes választó:
78800
Akik szavaztak:
37949
Részvétel:
48.16%

Polgármester-választás

Déri Tibor

MOMENTUM-DK-MSZP-PÁRBESZÉD-LMP

Déri Tibor

50.50%
Wintermantel Zsolt

FIDESZ-KDNP

Wintermantel Zsolt

45.70%

Mi Hazánk

Pajor Tibor

2.23%

ÚPK EGYESÜLET

Horváth Imre

1.56%

Képviselőtestületi választás

MOMENTUM-DK-MSZP-PÁRBESZÉD-LMP-JOBBIK-UPK ÚJPESTIEK KÖZÖSSÉGE

Bejutottak: Altfatter Adalbert, Barrel Zoltán, Czigler László, Czinke Sára, Farkas István, Kanász-Nagy Máté, Molnár Tibor, Perneczky László, Rácz Norbert, Szabó Balázs, Szabó Gábor, Szecsődi Tamás, Szécsi Péter Pál, Trippon Norbert

14

WZS-ÚE-FIDESZ

Bejutottak: Dabous Fayez, Hladony Sándor Gyula, Molnár Szabolcs Farkas, Ozsváth Kálmán Gyula, Rádi Attila, Szabó Béla
Nem jutottak be: Bartók Béla, Jánszkyné Ulman Mária Terézia, Jókay Attila, Kámány Péter, Nagy István, Németh Edit Éva, Pataki Gábor, Renge Zsolt

6

MUNKÁSPÁRT

Nem jutottak be: Barabás György László

ÚPK EGYESÜLET

Nem jutottak be: Csóka János Pál, Csóka Szilvia, Deli Róbert Attila, Giczy Béla Lajos, Handl Ferenc, Horváth Imre, Juhász Péter, Kiss József Csaba, Légrádiné Nagy Klára Valéria, Mészáros Zsolt István, Petrik Zsuzsanna, Pusztai János, Skirka Péter, Szép Tibor

Mi Hazánk

Nem jutottak be: Dér Balázs, Horogh Dániel, Józsa Zoltán, Katona Miklós Ottó, Mester János, Nagy Attila, Nagy Zsolt, Pajor Tibor, Petényi István, Plell József, Szalkó Márta, Süttő-Dér Dalma Katalin, Süttő-Dér Krisztián

Független

Nem jutottak be: Lukácsi Bálint

Fővárosi közgyűlés választása

MOMENTUM-DK-MSZP-PÁRBESZÉD-LMP

Bejutottak: Baranyi Krisztina, Déri Tibor, Gajda Péter, Gy. Németh Erzsébet, Havasi Gábor, Horváth Csaba, Karácsony Gergely, Kiss László, László Imre, Niedermüller Péter, Németh Angéla, Pikó András, Soproni Tamás, Szaniszló Sándor, Tóth József, Tüttő Kata, Váradiné Naszályi Márta, Örsi Gergely
Nem jutottak be: Balog Róbert, Erdősi Éva, Nemes Gábor, Somlyódy Csaba, Élő Norbert

18

FIDESZ-KDNP

Bejutottak: Bagdy Gábor, Borbély Lénárd, D. Kovács Róbert Antal, Hassay Zsófia, Horváth Tamás, Karsay Ferenc, Kovács Péter, Láng Zsolt, Pokorni Zoltán, Szentgyörgyvölgyi Péter, Sára Botond, Tarlós István, Wintermantel Zsolt
Nem jutottak be: Bácskai János, Bús Balázs, Dódity Gabriella, Hoffmann Tamás, Nagy Gábor Tamás, Pintér Gábor, Rozgonyi Zoltán, Ughy Attila Gábor, Vattamány Zsolt

13

Független

Bejutottak: Bese Ferenc, Szabados Ákos

2

Előző választások eredménye

Európai parlamenti választás 2019

Helyi pártlistás eredmények

FIDESZ-KDNP

38.23%

DK

25.58%

MOMENTUM

15.10%

MSZP-Párbeszéd

7.95%

JOBBIK

3.70%

MKKP

3.55%

LMP

2.84%

Mi Hazánk

2.66%

MUNKÁSPÁRT

0.41%

Önkormányzati választások 2014

Polgármester-választás

FIDESZ-KDNP

Wintermantel Zsolt

52.49%

MSZP

Trippon Norbert

35.78%

JOBBIK

Pajor Tibor

5.39%

LMP

Perneczky László

3.09%

Független

Szalma Botond Gyula

2.29%

MLP

Boruzs András Kálmán

0.95%

Képviselőtestületi választás

FIDESZ-ÚE

Bejutottak: Bartók Béla, Dabous Fayez, Hladony Sándor Gyula, Jókay Attila, Kató Balázs Árpád, Molnár Szabolcs Farkas, Nagy István, Németh Edit Éva, Ozsváth Kálmán Gyula, Pataki Gábor, Renge Zsolt, Rádi Attila, Szabó Béla
Nem jutottak be: Jánszkyné Ulman Mária Terézia, Kámány Péter

13

DK-EGYÜTT-MSZP-PM

Bejutottak: Belán Beatrix, Berényi Erzsébet Matild, Horváth Imre, Légrádi Péter
Nem jutottak be: Altfatter Adalbert, Arányi Erzsébet, Bedő Katalin, Farkas István, Farkas László, Gonda Pál János, Légrádiné Nagy Klára Valéria, Micsonai Antal József, Szabó Józsefné, Szecsődi Tamás, Szécsi Péter Pál

4

LMP

Bejutottak: Perneczky László
Nem jutottak be: Bagi Krisztián, Bakosi Anna Mária, Kanász-Nagy Máté, Kecskeméthy Ildikó, Kecskeméthy László, Kis Dóra, Kisné Szivcsovics Nikolett Éva, Kiss Alexandra, Latinovits Ödön Géza, Maholányi Zsolt Sándor, Nyári Zsolt László, Siklósi Bernadett, Tóth Judit

1

JOBBIK

Bejutottak: Pajor Tibor
Nem jutottak be: Czigler László József, Gál György, Gál Györgyné, Illyés Zoltán, Kiss Gábor, Kovács Attila Géza, Menhard Tamás, Molnár Enikő, Papp Attila, Paulovics Ferenc, Petényi István, Tóth Zoltán, Vajda Gergely

1

MSZP

Bejutottak: Trippon Norbert

1

MLP

Nem jutottak be: Boruzs András Kálmán, Fehér Ádám János, Fábry József, Kaszper Gábor, Kemény Csilla, Kocsis Sándor, Kriss Béla, Kóczán Károly György, Körmendi István, Szilasi Nicolette, Széles Sándor, Vajda László Tibor, Varró Szilvia, Zachár Péter

Független

Nem jutottak be: Dóczy Gábor Antal, Faragó András, Fuglovics-Hedvicsek Sándor, Gróf Ferenc László, Kaposi András Dezső, Kiss András, Koller Sándor, Sillye Gergely, Szabára László József, Szalma Botond Gyula

MOMA

Nem jutottak be: Jobbágy Tamás Gábor

Fővárosi közgyűlés választása

FIDESZ-KDNP

Bejutottak: Bagdy Gábor József, Borbély Lénárd László, Bácskai János, Bús Balázs, Hassay Zsófia, Hoffmann Tamás, Karsay Ferenc, Kocsis Máté Sándor, Kovács Péter, Kovács Róbert Antal, Láng Zsolt Péter, Nagy Gábor Tamás, Orbán Gyöngyi, Pokorni Zoltán, Riz Levente Konrád, Szentgyörgyvölgyi Péter, Tarlós István, Ughy Attila Gábor, Vattamány András Zsolt, Wintermantel Zsolt
Nem jutottak be: Dódity Gabriella Etelka, Juhász Lajosné, Pintér Gábor, Rozgonyi Zoltán Gábor

20

MSZP

Bejutottak: Gajda Péter, Horváth Csaba, Szaniszló Sándor, Trippon Norbert, Tóth József Sándor
Nem jutottak be: Abonyi János, Dankóné Hegedűs Jolán, Komássy Zsolt Ákos, Molnár Gyula, Remenyik Ildikó, Tüttő Kata Zsuzsanna, Ujcz Tibor

5

EGYÜTT-PM

Bejutottak: Karácsony Gergely Szilveszter, Székely Sándor
Nem jutottak be: Béres András, Erőss Gábor János, Gegesy Ferenc József, Hajdu Nóra, Juhász Péter, Kiss Róbert, Komáromi Zoltán Pál, Pados István András, Vajda Zoltán Tamás, Váradiné Naszályi Márta

2

DK

Bejutottak: Gy. Németh Erzsébet, Hajdu László
Nem jutottak be: Gréczi Zsolt, Horváth Gyula, Kakuk György András, Kerék-Bárczy Szabolcs, Schiffer János György, Sebők László, Simon György, Szekeres Ferenc György, Élő Norbert

2

LMP

Bejutottak: Csárdi Antal
Nem jutottak be: Barta János, Csonka Krisztián, Dárdai Zsuzsanna Terézia, Ferenczi István, Gajárszki Áron, Gallowich Margit Kornélia, Gál József, Heltai László, Jakabfy Tamás, Kassai Dániel, Majoros Imre, Mizsei László, Moldován László, Pap László, Perneczky László, Pongrácz Gergely Béla, Rákosi Judit, Szilvágyi László, Tenk András, Völgyesi Krisztián

1

JOBBIK

Bejutottak: Tokody Marcell Gergely
Nem jutottak be: Benke László, Bodor Zoltán, Czeglédi János, Gémesi Emese, Losonczy Pál Péter, Lázár Tamás, Makai Tibor, Martinez Gábor, Miseje Balázs, Monostori Zsolt, Nótin Tamás, Pajor Tibor, Pintér Attila, Pákozdi József Ferenc, Staudt Máté, Stummer János, Szabó György, Szilágyi Zsolt Zoltán, Tompáné Fazekas Gabriella Magdolna, Varga Ildikó Szabina, Varga Ilona, Zsiga-Kárpát Dániel Gábor

1

CIVIL SZERVEZETEK

Bejutottak: Geiger Ferenc

1

DK-EGYÜTT-MSZP-PM

Bejutottak: Szabados Ákos

1

MLP

Nem jutottak be: Bodnár Zoltán György, Boruzs András Kálmán, Bősz Anett, Gehér József Attila, Hörömpöli Kálmán, Nádasi Tibor Antal, Orbán Gergely Zoltán, Rózsa Mihály László, Szabadai Viktor, Szirmai András, Tóth Zoltán

Kapcsolódó posztok

Hogy legyen, aki a következő polgármesterről is elmondja az igazat

A kormánymédia százmilliárdokból próbál túlharsogni minden kritikus hangot az országban, amikor pedig választás közeledik, felismerhetetlenre hajlítják a valóságot. Ha szerinted fontos, hogy valódi híreket is lehessen olvasni, akkor támogasd rendszeresen a 444 szerkesztőségét!

Egyszeri bankkártyás támogatás

Havi rendszeres támogatás (PayPal)

További támogatási lehetőségek.