benkó bence

Egy évünk a nézőtéren és azon túl

Masszőrködő színészek, önboncolgató rendezők, NER-kritikus botrányelőadások, Nagy Feró felelevenítése, Alien a színpadon: ilyen volt a világ 2025-ben a világot jelentő deszkákon.

Bódog Bálint
színház

„Jövő áprilisig itt ülünk a kivégzőosztag előtt”

Újra meg kell találni a színház helyét a táplálékláncban – mondja Benkó Bence, az Apertúra alapítója, aki fontos szakmai díjat kapott különleges Sirály-rendezéséért. Ha nem változik a helyzet, a tehetséges kollégái csomagolnak és elmennek, csak nem Moszkvába, mint Csehov idejében, hanem Berlinbe.

Gócza Anita
színház

„Hozzászoktunk, hogy még ezt is meg lehet csinálni velünk, meg még ezt is elbírjuk, azonban ez nem normális”

A független színházak szinte semmi pénzt nem kaptak a kormánytól, egyesek szerint a kivéreztetésük zajlik. A legtöbben nagyon kevés pénzből működnek, sokan a megszűnés szélére kerültek. Az Ördögkatlan fesztiválon beszélgettünk az alkotókkal.

Benics Márk
színház

„Egy fecske nem, de mi van, ha igen” – A k2 Színház története

Az Ördögkatlan fesztiválon játszotta utolsó előadásait a magyar alternatív színház egyik legmeghatározóbb társulata, a k2. A megszűnést belső feszültségek indokolták, de hozzájárultak a független színházak számára egyre lehetetlenebb működési feltételek is.

Benics Márk
színház