Az államtitkárt két napon belül két ügyben is rajtakapták. De ahelyett, hogy ezek ellehetetlenítenék, csak megerősítik. Mert a hiba beismerése gyengeséget jelent, ez pedig szinte egyenértékű a főnökök iránti hűtlenséggel.
Ja, és hárítani is nagyon tudnak.
Ezt mondta a képviselő annak ellenére, hogy az RTL Híradójának felvétele szerint nem tudta, mi áll a saját törvénymódosítójában. Ne álszenteskedjünk már, válaszolta a kérdésre, hogy miért csak ismerőseit hívta meg egy tenderre.
A legújabb módosító szerint nem 25 ezer, hanem csak havi 2.5 millió forint reklámra költött pénz felett kell majd adózni.
Formában az államtitkár: "A pályázatot a lehető leggyorsabban szerettük volna lebonyolítani, így olyan cégeket akartunk meghívni, akikről nem kell hosszasan referenciákat begyűjteni. Ez pedig valóban csak az ismerősi körünkből volt lehetséges."
A politikusnak fogalma sem volt róla, hogy mi van a törvénymódosításban, amit ő adott be.
A fideszes L. Simon László benyújtotta a módosítót. Na vajon kire szabva?
Annyira bejött a tankönyveknél. Azt is mondta, hogy magunkba fordulók vagyunk a kultúrában.
L. Simon szerint addig egész nyugodtan tervezhetik a következő szezont a Várban, úgyis sokszor mennek máshová játszani. Közben legfeljebb az épület átalakítása okozhat problémát. Arról nincs hír, hogy hova is paterolják ki a Táncszínházat.
A hét korábbi napjaihoz hasonlóan ma is meglepően sok valódi hír került a Híradóba. Ma Lázár és L. Simon akasztott a pofonfáról.
A reklámadó beterjesztője, L. Simon László szerint több ötletgazdája van az új médiaháborút kirobbantó törvénynek, bár azt nem árulta el, hogy kikről van szó. Aztán felsorolt számos panaszt, amik megoldására a reklámadó például egyáltalán nem jó megoldás.
L. Simon László szerint a javaslat nem veszélyezteti a sajtószabadságot, mert például a Népszavának nincs is annyi bevétele, ami felett már adózni kéne.
Senki ne dőlj be a riogatásnak, hogy megszűnik a Barátok közt - üzeni a reklámadó fideszes beterjesztője, L. Simon László. Szerinte több cég most is folyamatosan milliárdos veszteséget termel, mégis talpon van. Mit árhat nekik egy különadó?