Az egyetemi élet szereplői összeültek megosztani a Fidesz-kormány alapítványosításából fakadó traumáikat, miközben a Tisza-kormány reformokkal készül az EU-s milliárdokért. A MOME HÖK nem akar több politikát az egyetemen, Debrecenben az átállást túlélő kinevezettektől tartanak, a téma kutatói szerint pedig nem feltétlenül kell mindent visszacsinálni.
Kukába a kekvával, mondják a Corvinuson, ami az első modellváltó egyetem volt. Az oktatói szakszervezet szerint a fenntartóváltás hátrányai egyértelműen meghaladták az előnyöket.