Az amerikai irányadó index már 17,4 százalékkal a februári csúcsa alatt jár.
Világszerte leolvadó tőzsdék, recessziós félelem és teljes bizonytalanság: Donald Trump vámjaival felégette a világkereskedelmet, és senki nem látja, hogy ennek mi értelme lehetett. Nagy Terv helyett egy teljesen elszabaduló elnök, akinek a döntéseit jó eséllyel mindenki meg fogja szenvedni, beleértve az amerikaiakat is.
A BUX mínusz 10 százalékon nyitott hétfőn, nagyot estek az OTP részvényei.
Természetesen negatívat.
Ha csak az OTP-részvényekben tartott vagyonát nézzük. Persze ez nem tényleges veszteség.
A vállalat részvényeinek árfolyama új csúcsra ugrott.
A nagy zuhanás egyik előzménye, hogy Trump vámháborúba kezdett.
A Tesla-részvények összértéke december óta a felére csökkent. Trump szerint „illegális” a Tesla bojkottja, támogatása jeléül pedig vesz is egy új Teslát.
Aktivisták Teslák felgyújtásával, felmatricázásával, Molotov-koktélokkal és félautomata gépkarabélyokkal jelzik, hogy gyűlölik Elon Muskot, de a cég eladásai is bezuhantak, és a tőzsdén is brutális buktát mutatnak be a részvényei.
Az Index szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda is vizsgálja, Magyar valóban szabálytalanul kereskedett-e Mészáros Lőrinc cégének, az Opusnak a részvényeivel. Magyar pereket helyezett kilátásba.
A DeepSeek érvelni tudó algoritmusát állítólag hatmillió dollárból fejlesztették, mégis olyasmi eredményre képes, mint az OpenAI legjobb nyilvános modellje. Ha tényleg sikerült ennyiből összehozni, az súlyos kérdéseket vet fel a százmilliárd dolláros AI-fejlesztési programokkal kapcsolatban is.
Az illegális bevándorlók pörgetik a gazdaságot. A világ minden devizája szét van cseszve. Trump fejlődő országokra jellemző növekedést akar látni. A hétmesterlövész. Amerikaigazdaságozós podcast a Hold Alapkezelő szakértőivel.
Az USA gazdasági teljesítménye évek óta sokkal jobb, mint a többi fejlett országé. Miért termelékenyebbek az amerikaiak, mint az európaiak? Mennyit húznak a gazdaságon az illegális bevándorlók? Mitől dühös Trump? Meddig tart ki a lendület? A Hold Alapkezelő munkatársai, Balásy Zsolt és Móricz Dániel elemeznek. Podcast.
Eladási hullám terjed a világban, zuhannak a részvények, az olaj és a bitcoin árfolyama is.
A Microsoft részvényei is estek valamelyest.