A Magyar Idők szerint sztrájkra készülnek a pedagógusok

politika

A kormány bélgázaival inhaláló napilap azt írja, hogy a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) felmérte a pedagógusok sztrájkkészségét, és a megyei szervezeteknek szombatig kell az eredményeket beküldeniük a szervezet központjába.

A napilap szerint a helyi szakszervezeti titkároknak fenntartótól függetlenül minden iskolába és óvodába el kellett juttatniuk az aláírásgyűjtő adatlapokat, amelyeken a dolgozók neve mellett szerepel az is, hogy

részt vennének-e egynapos vagy akár hosszabb sztrájkban.

A pedagógusok sztrájkbizottsága folytatná a tárgyalásokat a kormánnyal, de megtette az előkészületeket a sztrájkra. Galló Istvánné, a PSZ elnöke a Magyar Idők érdeklődésére közölte, hogy a sztrájkbizottságnak és ezen belül a szakszervezetnek is az az érdeke, hogy minél hamarabb megállapodjanak a kormánnyal, a sztrájkra csak végső eszközként tekintenek. Az elnök cáfolta azt az értesülést, hogy a szakszervezet vasárnapi kongresszusán már döntenének a sztrájkról.

A Hívatlanul Hálózat közben országos lyukasórát szervez jövő péntekre, amelyen a tiltakozók céljairól akarják tájékoztatni a tanulókat. (MTI)