Január 18-án indult és továbbra is tart a Stop Soros törvénycsomag „társadalmi egyeztetése”, az elmúlt két hétben több mint 400 javaslat érkezett be, az eddigi vélemények többsége támogató, vannak közöttük, amik szigorításokat szorgalmaznak – állította a vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár.
Tuzson azt állította, érkezett olyan észrevétel, hogy:
A „beérkezett vélemények” összegezve a kormány elé kerülnek majd, így alakul ki a végleges javaslat, ami februárban kerül az Országgyűlés elé.
A törvénycsomag céljaként említette az államtitkár, hogy „az emberek elsöprő véleményét törvénybe foglalja, érvényesítse, és további lépéseket tegyen a migráció megállítására”. (Mekkora mázli, hogy Rogán Antal propagandaminiszter már januárban jelezte, hogy a kormány minden jobbító szándékú javaslatra nyitott, de a törvénycsomagnak csak a szigorítása képzelhető el, az enyhítése semmilyen körülmények között. Még szerencse, hogy a „társadalmi egyeztetés” pont ide vezetett!)
Tuzson elmondta, hogy a tervezett jogszabály részeként az érintett szervezeteknek nyilvántartásba kell vetetniük magukat, és részletes beszámolót kell közölniük pénzügyi támogatásaikról és tevékenységeikről is.
A szervezeteknek külön illetéket kell majd fizetniük a külföldről érkezett, migrációt segítő támogatások után, továbbá a csomag bevezetné az idegenrendészeti távoltartás intézményét is azokkal szemben, akik szervezik vagy finanszírozzák a migrációt – sorolta az államtitkár.
Magyarország mindig olyan ország lesz, ahová illegális bevándorlókat nem lehet beengedni, és nem lehet befogadni, amíg ez a kormány a helyén van, a déli határainkon a kerítés állni fog. Ez nem jelenti azt, hogy nemzetközi kötelezettségeinek a kormány vagy Magyarország ne tenne eleget – állította egy kérdésre válaszolva Tuzson Bence.
(Az MTI a tudósításában egyébként valamiért nem tartotta említésre érdemesnek, hogy a sajtótájékoztatón Tuzson kénytelen volt reagálni arra is, hogy egy hangfelvétel szerint Kövér László házelnök beismerte, hogy a választási rendszer reformjában volt földrajzi bűvészkedés.)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.