Átvette megbízólevelét Szabó Szabolcs, és ebből az alkalomból blogbejegyzésben vetett számot múlttal és jövendővel.
Köszönetet mondott
Aztán viszont rátér arra, hogy
Harmadrészt további nehéz személyes döntéseket is meg kell hoznom - szövi tovább gondolatainak fonalát Szabó. „Az Együtt elnökségének tudtával és a véleményük kikérésével nekem most egy olyan frakciót kell találnom, amely befogad, és amely részeként erősen és határozottan tudom képviselni a jövőben is a választóim érdekeit, egyben pedig küzdeni tudok a NER ellen.”
„Elhihetik, hogy nem könnyű a helyzetem”
- írja őszinte hangütésben Szabó, aki nyugtázza, hogy frakciótagként például több felszólalási vagy interpellálási lehetősége lesz, de „bármelyik frakcióba is ülök be, a többi párt szimpatizánsai felteszik majd a kérdést: miért nem a mi pártunk frakciójába ültél?”
Az Együtt politikusa itt elkezdi körülírni, hogy melyik frakció mellett döntött:
Ennek a leírásnak viszont egyetlen párt felel meg, hiszen a Momentum bár visszalépett Szabó javára, de ők nem jutottak be, a szocialista Bangóné pedig visszalépett ugyan, de direkt kerülte annak kimondását, hogy Szabó javára. Ráadásul az MSZP-Párbeszéd vagy a DK frakció ráadásul elég messze van az „új pólustól”.
Vagyis marad az LMP, amelynek így 9 főre nőhet a frqakciója.
Szabó végül azt is leszögezi, hogy „én pont ugyan az a baloldali gondolkodású ember maradok, aki eddig is voltam”, amit azért kell hangsúlyoznia, mert az LMP ugye nem baloldali.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.